Reklama

Pod naszym patronatem: Przed nami Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej „Kamedulskie Wigry”

Data:

- Reklama -

V Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej „Kamedulskie Wigry” to liczne koncerty, które odbędą się w terminie od 8 lipca do 27 sierpnia 2023 roku w zabytkowym Klasztorze Pokamedulskim w Wigrach oraz w Kościele pw. św. Piotra i Pawła w Suwałkach. Przed nami osiem wakacyjnych wydarzeń, podczas których zabrzmi bogaty repertuar klasycznej literatury muzycznej – od utworów epoki średniowiecza, po muzykę XXI wieku.

Podczas V Festiwalu „Kamedulskie Wigry” wystąpią znamienici artyści z różnych stron Polski. Obok kunsztownych utworów organowych, usłyszymy współbrzmienia króla instrumentów z obojem, trąbką, saksofonem, skrzypcami oraz głosami wokalnymi – sopranem i barytonem.

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej “Kamedulskie Wigry” nawiązuje do historii i tradycji wigierskiego obiektu pokamedulskiego, który na przestrzeni kilkuset lat był świadkiem wielu wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Ideą Festiwalu jest pogłębianie więzi kulturowej naszego regionu Europy, a także przedstawienie jego wielowątkowości poprzez prezentację dzieł zróżnicowanych stylistycznie i formalnie. Formuła festiwalu ukierunkowana jest na poszerzenie kręgu odbiorców kultury. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie JAX.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Informacje na temat wszystkich zaplanowanych koncertów można znaleźć w naszym kalendarzu.

Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i Urząd Miasta Suwałki.

Partnerzy: Fundacja Wigry Pro, Wigierski Park Narodowy, Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach, Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Suwałkach.

Patroni honorowi: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotr Gliński, Marszałek Województwa Podlaskiego, Wojewoda Podlaski.

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Radio Wnet, Centrum Informacji Muzycznej POLMIC, Portal Presto, NiebywaleSuwalki.pl, Suwalki.info.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W tym tygodniu: Młody jazz, blues i inne atrakcje

Instytucje, ośrodki i domy kultury z Suwałk, Sejn, Wigier,...

Tak brzmią organy w Wigrach (posłuchaj)

W dniach 18-19 listopada 2023 roku w Kościele pw....

Biznes, poezja, muzyka i spotkania

Sprawdźmy, jakie propozycje kulturalne, biznesowe, warsztatowe i sportowe czekają...

Po prawie 80 latach organy piszczałkowe ponownie zabrzmią w Klasztorze Pokamedulskim w Wigrach

W dniach 18-19 listopada 2023 roku, w Kościele pw....