Reklama

Mroczne Bractwo w międzynarodowym projekcie Erasmus+ w Włoszech

Data:

- Reklama -

Stowarzyszenie Mroczne Bractwo będzie reprezentować Polskę w prestiżowym międzynarodowym projekcie realizowanym w ramach programu Erasmus+. W sierpniu sześcioro przedstawicieli Bractwa wyjedzie do włoskiego miasta Roppolo, aby wziąć udział w wymianie młodzieżowej pod nazwą „STEPS TOWARDS 2030: our Agenda for Sustainability”. Projektem kieruje Slowland Piemonte Association z Włoch, a w partnerstwie uczestniczą także Youth For City – City For Youth z Łotwy oraz Active Citizens of Mediterranean z Grecji.

Celem tego ambitnego przedsięwzięcia jest promowanie zrównoważonego rozwoju oraz globalnego spojrzenia na przyszłość, skupiając się na wyzwaniach ekologicznych i społecznych. Wśród kluczowych tematów omawianych przez uczestników wymiany znajdą się m.in. ochrona środowiska, odnawialne źródła energii, dostępność miast i społeczności, odpowiedzialna produkcja i konsumpcja, a także partnerstwo dla zrównoważonego rozwoju.

Projekt Erasmus+ „Steps Towards 2030” ma wpłynąć na rozwijanie umiejętności uczestników i promowanie współpracy między kulturami europejskimi. Inicjatywa ta otwiera młodym ludziom okazję do zdobycia cennego międzynarodowego doświadczenia, jednocześnie sprzyjając budowaniu lepszej i bardziej zjednoczonej przyszłości.

Podczas dwutygodniowej wymiany młodzieżowej w malowniczym Roppolo, uczestnicy będą mieli szansę uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, warsztatach i dyskusjach dotyczących tematów związanych ze zrównoważonym rozwojem oraz globalnymi wyzwaniami ekologicznymi. Będzie to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy, ale także do wymiany doświadczeń i tworzenia międzynarodowych relacji.

Projekt „Steps Towards 2030” wyraźnie pokazuje, że młodzi ludzie mają ogromny potencjał w kształtowaniu przyszłości, zwłaszcza jeśli chodzi o działania na rzecz ochrony środowiska i budowanie zrównoważonego społeczeństwa. Współpraca między różnymi krajami i kulturami jest kluczowa w osiąganiu tych celów, a Erasmus+ odgrywa istotną rolę w umożliwianiu takich inicjatyw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Międzynarodowy projekt w III LO

Młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach współtworzy projekt...

Za nami Mroźna Brama

W ubiegły weekend, 15-16 września, w PWSZ w Suwałkach,...