Reklama

Nieoficjalne „Derby Województwa Podlaskiego” – Ślepsk Malow Suwałki zagra w Białymstoku

Data:

- Reklama -

Ślepsk Malow Suwałki wystąpi w III Memoriale Franciszka Ilczuka, zaplanowanym na 8-9 września w Białymstoku. Turniej, będący jednocześnie imprezą, którego stawką jest Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, odbędzie się w hali Szkoły Podstawowej nr 50 im. św. Jadwigi Królowej Polski przy ul. Kazimierza Pułaskiego 96. Kibice będą mogli zobaczyć w akcji nie tylko biało-niebieskich, ale również inne, zaproszone drużyny. Szykują się nieoficjalne „Derby Województwa Podlaskiego”!

Organizatorzy zaprosili do weekendowej rywalizacji Ślepsk Malow Suwałki, Projekt Warszawa oraz RTU Robežsardze / Jūrmala, aktualnego wicemistrza Łotwy. Pierwszoligowy REA BAS Białystok ściśle współpracuje z biało-niebieskimi nie tylko na szczeblu organizacyjnym, ale również sportowym. Warto wspomnieć, że w barwach białostockiej drużyny występować będą na parkietach Tauron 1. Ligi Piotr Janusz i Sebastian Lisicki, wypożyczeni na sezon 2023/2024 ze Ślepska Malow Suwałki.

REA BAS Białystok przygotowuje się do inauguracji Tauron 1. Ligi, zaplanowanej na 16 września. To oznacza, że podopieczni trenera Krzysztofa Andrzejewskiego, szkoleniowca pierwszoligowca z Białegostoku i byłego zawodnika biało-niebieskich, są na ostatniej prostej przygotowań do sezonu.

Ślepsk Malow Suwałki natomiast rozegra pierwszy, oficjalny sparing w nowym zestawieniu. W szatni zarządzanej przez trenera Dominika Kwapisiewicza doszło po zakończeniu sezonu 2022/2023 do wielu zmian kadrowych – dołączyli do niej Žiga ŠternJoaquin GallegoMaksim BuculjevićBartosz FirsztJakub MacyraKonrad Stajer i Ernest Kaciczak. Turniej w Białymstoku będzie więc świetnym przetarciem i sprawdzeniem formy drużyny.

Kim był Franciszek Ilczuk?

Franciszek Ilczuk był trenerem, nauczycielem i wychowawcą białostockiej młodzieży, odznaczonym m.in. Złotym Krzyżem Zaslugi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotą Honorową Odznaką Polskiegoo Związku Piłki Siatkowej. Działania Ilczuka, zmarłego w 2019 roku, miały ogromny wpływ na rozwój siatkówki w mieście.

Harmonogram III Memoriału Franciszka Ilczuka / Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego

8 września

16:00 • Projekt Warszawa – RTU Robežsardze/ Jūrmala
19:00 • REA BAS Białystok – Ślepsk Malow Suwałki

9 września

11:00 • Mecz o 3. miejsce
14:00 • Mecz o 1. miejsce

Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie: https://stage24.pl/events/hala-sp-50-1459

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Cudu nad Wisłą nie było. Projekt Warszawa – Ślepsk Malow Suwałk 3:0

W sobotnim (2 grudnia) spotkaniu IX kolejki PlusLigi Projekt...

Gdańszczanie dyktowali warunki. Ślepsk Malow Suwałki – Trefl Gdańsk 0:3

Nie udało się podopiecznym Dominika Kwapisiewicza przełamać złej passy...

Pierwsza wyjazdowa przegrana biało-niebieskich; Barkom Każany Lwów – Ślepsk Malow Suwałk 3:1

W niedzielnym (12 listopada) spotkaniu V kolejki PlusLigi Barkom...

Gładka wygrana Ślepska Malow Suwałki w Katowicach

W ostatnim meczu trzeciej kolejki PlusLigi drużyna GKS Katowice...