Reklama

Sięgamy do tekstów noblistki – Wisławy Szymborskiej i śpiewamy

Data:

- Reklama -

Nie ma chyba nic bardziej inspirującego niż połączenie muzyki i słów, które przenikają nasze dusze i zostają w naszych sercach na zawsze. Właśnie taki związek między poezją a melodią stał się inspiracją do ogłoszenia czwartej edycji konkursu na piosenkę „Może być bez Tytułu”. Tym razem uczestnicy sięgną po teksty Wisławy Szymborskiej – noblistki, która swoją głęboką refleksją i subtelnością słowa dotykała najważniejszych kwestii ludzkiego bytu.

Sztuka nie zna granic, a poezja oraz muzyka to dwa języki, które razem potrafią stworzyć coś wyjątkowego. Wydaje się, że organizatorzy konkursu – bibliotekarze z Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach doskonale zdawali sobie sprawę z tej mocy, wybierając teksty Wisławy Szymborskiej jako podstawę dla twórczości uczestników, jednocześnie celebrując w ten sposób rok 2023, którego patronką jest noblistka.

Teksty do piosenek są dostępne w miejscowej bibliotece, która nie tylko w kontekście konkursu jest skarbnicą inspiracji. Uczestnicy konkursu mogą wybrać dzieła Wisławy Szymborskiej, które rezonują z ich własnymi uczuciami i doświadczeniami, by następnie przenieść je na płaszczyznę muzyczną. To fascynujące połączenie daje nie tylko artystyczną swobodę, ale także możliwość odkrycia nowych wymiarów znaczeniowych utworów poetyckich.

Czas na twórczą pracę jest ograniczony – termin zgłoszeń upływa 30 września br. Każdy uczestnik ma szansę zgłosić maksymalnie trzy utwory.

Szczegółowe informacje na temat regulaminu konkursu, terminów i sposobu zgłaszania utworów znajdują się na stronie link do regulaminu konkursu. To tam można znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące udziału, oceny i nagród.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

A gdyby tak zaśpiewać Szymborską? Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w konkursie

Patronką roku 2023 jest Wisława Szymborska. Wiele wydarzeń miało...

Najlepsze limeryki wybrane

W czerwcu 2023 r. Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej...

Tarsjusz i inne zwierzęta, czyli inspiracje twórczością Wisławy Szymborskiej w limerykach. Trwa konkurs

Przed nami kolejna edycja konkursu literackiego „Suwalskie limeryki latem"...

Muzyka dawna, Miłosz i psycho rap w Krasnogrudzie

Niedzielne (3 kwietnia) popołudnie w Dworze Miłoszów i Kunatów...