Reklama

Głosuj na projekty z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2024

Data:

- Reklama -

Mieszkańcy Suwałk ponownie mają okazję wpłynąć na przyszłość swojego miasta poprzez udział w Suwalskim Budżecie Obywatelskim 2024. To wyjątkowa inicjatywa, która umożliwia obywatelom współdecydowanie o tym, jakie projekty zostaną zrealizowane w następnym roku. Proces głosowania już wystartował i potrwa do 29 września 2023 r.

Suwalski Budżet Obywatelski to doskonała okazja dla mieszkańców Suwałk do wyrażenia swoich potrzeb i preferencji dotyczących inwestycji miejskich. To również sposób na aktywne uczestnictwo w życiu społeczności lokalnej. Głosując, każdy ma szansę wpłynąć na rozwój miasta i poprawę jakości życia.

Jak zagłosować?

Głosowanie odbywa się w wyznaczonych punktach w Suwałkach, które można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta Suwałki link do lokalizacji urn do głosowania. Dodatkowo, istnieje możliwość oddania głosu w formie elektronicznej.

Warto podkreślić, że aby wziąć udział w głosowaniu, konieczne jest posiadanie statusu mieszkańca Suwałk. W przypadku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekuna prawnego.

Wybór projektów

Każdy mieszkaniec może oddać jeden głos na projekt z każdej z trzech kategorii projektów:

  1. Duży projekt o wartości od 150 do 900 tysięcy złotych – to inwestycje, które mogą znacząco wpłynąć na rozwój miasta i poprawę warunków życia mieszkańców.
  2. Mały projekt o wartości od 25 do 150 tysięcy złotych – to projekty skoncentrowane na lokalnych potrzebach i usprawnieniach.
  3. Mikro projekt o wartości do 15 tysięcy złotych – to inicjatywy, które mogą być zrealizowane w mniejszej skali, ale nie mniej istotne dla społeczności.

Dlaczego warto głosować?

Udział w Suwalskim Budżecie Obywatelskim to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim szansa na współkształtowanie przyszłości miasta. To okazja do wyrażenia swoich potrzeb i priorytetów oraz aktywnego zaangażowania się w lokalne sprawy. Głosując, każdy mieszkaniec Suwałk może czuć się częścią wspólnoty, która wspólnie decyduje o swoim otoczeniu.

Głosowanie potrwa do 29 września 2023 r., dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców Suwałk do aktywnego udziału w tym procesie. Każdy głos ma znaczenie. Suwalski Budżet Obywatelski to szansa na tworzenie przyszłości Suwałk, która odzwierciedla oczekiwania i potrzeby mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Budowanie społeczeństwa obywatelskiego to proces. Wywiad z Karolem Świerzbinem

Z jakimi problemami borykają się osoby angażujące się w...

W Suwalskim Budżecie Obywatelskim 3 mln złotych

4 kwietnia rozpocznie się nabór wniosków do kolejnej edycji...

Tak będzie wyglądać suwalskie linarium

Prawie 900 tys. zł (dokładnie 889 349,78 zł) kosztować...

Pierwsze projekty z SBO 2024 już na etapie przetargów

Suwałki wkraczają w nowy etap realizacji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego!...