Reklama

Znamy wyniki głosowania na Suwalski Budżet Obywatelski 2023: Powstanie m.in. tężnia na bulwarach nad Czarną Hańczą

Data:

- Reklama -

Na projekty zgłoszone do Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego do realizacji w 2023 roku mieszkańcy miasta oddali 8831 głosów ważnych. Były próby oszustwa, ale tym razem Ratusz wyłapał je już na etapie głosowania.

W nadchodzącej edycji SBO oddanych zostało również ponad 3350 nieważnych głosów. Jak informuje Kamil Sznel z Urzędu Miejskiego w Suwałkach – były to głosy z karta papierowych i głównie odrzucone z powodów formalnych, np. z powodu braku podpisu.

Mówi Kamil Sznel:

Mieszkańcy miasta w 52 proc. na SBO głosują przez Internet. Większość kart papierowych trafiło do urny w Ratuszu, ponad 800 głosów do urny w Aquaparku i 300 głosów do urny w nowym punkcie zlokalizowanym w centrum Suwałki Plaza. Aż 37 procent głosujących elektroniczne to osoby w wieku 35-50 lat. Tradycyjne głosowanie w 44 procentach wybrali mieszkańcy po 50. roku życia.

Jak pokazują wyniki: w przyszłym roku realizacji doczeka się 7 z 11 projektów mikro – będą to: akcja „Poukładaj sobie raka!”, „Zaopiekujemy się suwalskimi kotami wolno żyjącymi” oraz „Dźwięki lata”; „Suwalska akcja kastracja”, „Domki dla jeży w Suwałkach”, „Zieleń przy ul. Alfreda Wierusz-Kowalskiego 23b”, „Piknik rodzinny – Franciszkańska”; również 4 z 15 projektów małych – „Utwardzenie nawierzchni żwirowej na ul. Dąbrówka”, „Zielona Aleja Osiedla Hańcza”, „Zielona Północ (posadzenie 80 drzew, ławki i kosze na śmieci w rejonie północnym miasta Suwałki)”, „Chodnik dla pieszych i ścieżka dla rowerów (wzdłuż ul. Moniuszki)”; wśród projektów dużych szansę na realizację mają 2 z 10 zgłoszonych pomysłów – „Tężnia solankowa” oraz „W zdrowym ciele zdrowy duch i zdrowa Rodzina (budowa zaplecza socjalnego wraz z zagospodarowaniem terenu w małą architekturę, siłownię plenerową, ogrodzenie terenu przy „Orliku” przy ul. Pileckiego)”.

W puli środków na SBO 2023 znalazła się kwota 2,65 miliona złotych.

Fot. Niebywałe Suwałki – prezentacja wyników Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Tężnia będzie monitorowana

Obecnie prowadzona jest analiza techniczna instalacji monitoringu tężni solankowej....

Tężnia nie zostanie rozbudowana. Kosztowała ponad pół miliona złotych

Już od momentu montażu tężni solankowej na bulwarach nad...

Trwa montaż tężni solankowej na suwalskich bulwarach

Ta inwestycja, wybrana w głosowaniu na Suwalski Budżet Obywatelski...

Dziewięć firm zainteresowanych parkiem sensorycznym

Projekt, który został zainaugurowany w marcu tego roku, zakłada...