Reklama

Znamy wyniki głosowania na Suwalski Budżet Obywatelski 2023: Powstanie m.in. tężnia na bulwarach nad Czarną Hańczą

Data:

- Reklama -

Na projekty zgłoszone do Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego do realizacji w 2023 roku mieszkańcy miasta oddali 8831 głosów ważnych. Były próby oszustwa, ale tym razem Ratusz wyłapał je już na etapie głosowania.

W nadchodzącej edycji SBO oddanych zostało również ponad 3350 nieważnych głosów. Jak informuje Kamil Sznel z Urzędu Miejskiego w Suwałkach – były to głosy z karta papierowych i głównie odrzucone z powodów formalnych, np. z powodu braku podpisu.

Mówi Kamil Sznel:

Mieszkańcy miasta w 52 proc. na SBO głosują przez Internet. Większość kart papierowych trafiło do urny w Ratuszu, ponad 800 głosów do urny w Aquaparku i 300 głosów do urny w nowym punkcie zlokalizowanym w centrum Suwałki Plaza. Aż 37 procent głosujących elektroniczne to osoby w wieku 35-50 lat. Tradycyjne głosowanie w 44 procentach wybrali mieszkańcy po 50. roku życia.

Jak pokazują wyniki: w przyszłym roku realizacji doczeka się 7 z 11 projektów mikro – będą to: akcja „Poukładaj sobie raka!”, „Zaopiekujemy się suwalskimi kotami wolno żyjącymi” oraz „Dźwięki lata”; „Suwalska akcja kastracja”, „Domki dla jeży w Suwałkach”, „Zieleń przy ul. Alfreda Wierusz-Kowalskiego 23b”, „Piknik rodzinny – Franciszkańska”; również 4 z 15 projektów małych – „Utwardzenie nawierzchni żwirowej na ul. Dąbrówka”, „Zielona Aleja Osiedla Hańcza”, „Zielona Północ (posadzenie 80 drzew, ławki i kosze na śmieci w rejonie północnym miasta Suwałki)”, „Chodnik dla pieszych i ścieżka dla rowerów (wzdłuż ul. Moniuszki)”; wśród projektów dużych szansę na realizację mają 2 z 10 zgłoszonych pomysłów – „Tężnia solankowa” oraz „W zdrowym ciele zdrowy duch i zdrowa Rodzina (budowa zaplecza socjalnego wraz z zagospodarowaniem terenu w małą architekturę, siłownię plenerową, ogrodzenie terenu przy „Orliku” przy ul. Pileckiego)”.

W puli środków na SBO 2023 znalazła się kwota 2,65 miliona złotych.

Fot. Niebywałe Suwałki – prezentacja wyników Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwałki zrealizują zielone inwestycje za prawie 1 mln euro

Miasto Suwałki oraz suwalskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (PWiK)...

Po koncercie TVP – wydeptana trawa i ukruszone krawężniki

Po koncercie "Razem dla bezpiecznych granic" transmitowanym przez TVP,...

Kiedy tężnia?

W kwietniu informowaliśmy o tym, że Suwałki zyskają kolejną...

Głosuj na projekty z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2024

Mieszkańcy Suwałk ponownie mają okazję wpłynąć na przyszłość swojego...