Reklama

Konkatedra pw. św. Aleksandra w Suwałkach z dotacją

Data:

- Reklama -

Dobra wiadomość dla parafii rzymskokatolickiej pw. św. Aleksandra w Suwałkach, która zostanie beneficjentem dotacji w wysokości 302.317,00 złotych na dofinansowanie inwestycji pn. „Remont zachodniej i wschodniej elewacji Konkatedry pw. św. Aleksandra w Suwałkach”. Decyzję o przyznaniu tej pomocy podejmą na najbliższej sesji suwalscy radni.

Decyzja o przyznaniu tej sumy wynika z zapisów zawartych we wstępnej promesie dofinansowania inwestycji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków „Polski Ład”, z lipca 2023 roku. Jest to znaczący krok w kierunku zachowania dziedzictwa kulturowego Suwałk i odrestaurowania fragmentu tej wyjątkowej konkatedry.

Miasto Suwałki, jako wnioskodawca, zobowiązało się do podjęcia przez organ stanowiący indywidualnej uchwały o przyznaniu dotacji beneficjentowi. Jest to formalny krok w procedurze przyznawania środków na tego typu inwestycje. Zakres prac inwestycyjnych obejmuje remont zarówno wschodniej, jak i zachodniej elewacji konkatedry. Kościół ten, wpisany do rejestru zabytków już w 1979 roku, potrzebuje pilnej renowacji.

Warto również zaznaczyć, że inwestycja jest już gotowa do realizacji. Beneficjent dotacji posiada niezbędną dokumentację techniczną, uzyskał pozwolenie od odpowiedniego organu ds. zabytków na prowadzenie prac przy zabytku oraz posiada prawomocną decyzję pozwalającą na budowę. Wszystko to pozwoli na sprawne przeprowadzenie prac remontowych.

Zdjęcie ilustracyjne: Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Koncert Ave Regina w Konkatedrze św. Aleksandra dla uczczenia sierpniowego święta

W wyjątkowy sposób uczczone zostało podwójne święto. 15 sierpnia...

„Psalmy dla Niezłomnych” w konkatedrze p.w. Św. Aleksandra – szczególne upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych

Niedzielny koncert w konkatedrze p.w. Św. Aleksandra miał wymiar...

W Hołdzie Ojcu Świętemu na rzecz potrzebujących

Szczytny cel oraz okazja wysłuchania wyjątkowego koncertu – te...