Reklama

Ośrodek Rehabilitacji świętuje 30-lecie

Data:

- Reklama -

Obchody 30-lecia Specjalistycznego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach odbyły się w środę, 20 września. Jubileusz był doskonałą okazją do wyrażenia gratulacji i życzeń. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i miejskich, przedstawiciele placówek medycznych z miasta i regionu oraz pracownicy Ośrodka Rehabilitacji.

30 lat działalności SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacji podsumowała dyrektor placówki, Irena Łukaszuk.

Działania mające na celu utworzenie Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach sięgają roku 1993. Dokładnie 16 czerwca 1993 roku ówczesny wojewoda suwalski, Cezary Cieślukowski, wydał zgodę na utworzenie publicznego zakładu opieki zdrowotnej pod nazwą Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach. Od roku 1995 Ośrodek funkcjonuje przy ul. Waryńskiego 22A.

Obecnie placówka świadczy usługi w zakresie rehabilitacji leczniczej, takie jak: lekarska ambulatoryjna opieka rehabilitacyjna, fizjoterapia ambulatoryjna, rehabilitacja ogólnoustrojowa w ośrodku lub oddziale dziennym, rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach stacjonarnych, rehabilitacja neurologiczna, rehabilitacja dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego w ośrodku lub oddziale dziennym oraz ambulatoryjna opieka specjalistyczna – świadczenia w zakresie leczenia bólu. Leczenie obejmuje rehabilitację ambulatoryjną, takie jak porady lekarskie udzielane w Poradni Specjalistycznej oraz wykonywanie zabiegów w pracowniach kinezyterapii i fizjoterapii, masażu oraz diagnostyki zabiegowej.

Z okazji jubileuszu życzenia w imieniu samorządu złożyli Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk oraz Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwalskie szpitale ze wsparciem w wysokości niemal 670 tys. zł

Blisko 670 tys. zł trafi do dwóch suwalskich placówek:...

Rehabilitacja pocovidowa w suwalskim ośrodku rehabilitacji

W ośmiu placówkach medycznych w naszym regionie pacjenci, którzy...

350 tys. zł na ścieżki i siłownię

Budowa „siłowni zewnętrznej” i ścieżek terapeutycznych na terenie SP...