Reklama

Będzie bezpieczniej?

Data:

- Reklama -

Trwają prace modernizacyjne na ponad dwudziestu przejściach dla pieszych, które mają na celu poprawę widoczności i bezpieczeństwa pieszych.

Fot. ZDiZ w Suwałkach

Jednym z najważniejszych elementów modernizacji są kontrastowe przejścia dla pieszych. Standardowe „zebry” w pobliżu niektórych placówek edukacyjnych zostaną pomalowane na biało-czerwono. Nowe przejścia dla pieszych pojawią się w następujących lokalizacjach: Daszyńskiego, A. Mickiewicza, T. Kościuszki, T. Noniewicza/Ciesielska, T. Noniewicza, ks. K. A. Hamerszmita, Kamdeulska, Przytorowa, Szpitalna/Daszyńskiego, Kowalskiego, Andersa, Wojska Polskiego, gen. Sikorskiego, Ogrodowa.

W trakcie tej modernizacji wykorzystywana jest nowoczesna technologia znakowania chemoutwardzalnego strukturalnego grubowarstwowego. Ta metoda polega na nakrapianiu specjalnej masy na jezdnię, tworząc nieregularne przestrzenie, które nie są wypełnione. To przynosi kilka korzyści, takich jak lepsza odprowadzanie wody z opadów, efektywne odbijanie światła emitowanego z reflektorów samochodowych w kierunku kierowcy oraz dobra przyczepność.

Kolejnym ważnym punktem jest zamontowanie azylu dla pieszych na ulicy A. Mickiewicza, naprzeciwko I Liceum Ogólnokształcącego. Azyl ten będzie skonstruowany z prefabrykowanych elementów z tworzywa sztucznego i zapewni dodatkową ochronę dla pieszych przechodzących przez ulicę.

Zakończony został również montaż sygnalizatorów wibracyjnych na czterech przejściach dla pieszych. Te specjalne przyciski uzupełniają sygnały dźwiękowe oraz optyczne, dzięki czemu korzystanie z przejścia jest bardziej bezpieczne. Sygnalizatory wibracyjne zostały umieszczone w przyciskach dla pieszych, a wibracje można odczuć dotykając obudowy. Te ulepszenia wprowadzono na następujących skrzyżowaniach: T. Kościuszki-A. Mickiewicza-L. Waryńskiego, Kościuszki-pl. Marszałka J. Piłsudskiego, Noniewicza-Sejneńska oraz Utrata-gen. Z. Podhorskiego-gen. J. Dwernickiego-Kolejowa.

Prace związane z modernizacją przejść dla pieszych są prowadzone przez zewnętrzne firmy, a koordynatorem działań jest Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Bezpieczniej na przejściach

Wkrótce rozpoczną się prace mające na celu poprawę bezpieczeństwa...

Miasto zainwestuje w bezpieczeństwo na przejściach

Są kolejne pieniądze na poprawą bezpieczeństwa na przejściach dla...