Reklama

Pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Suwałkach napisali petycję. Nie zgadzają się na relokację

Data:

- Reklama -

Pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Suwałkach proszę o poparcie mieszkańców Suwałk w sprawie swoich obaw dotyczących przeniesienia instytucji do budynku przy ulicy T. Kościuszki 45. Przygotowali petycję stanowiącą sprzeciw wobec planów władz miasta, które zakładają jej relokację do kamienicy, która wymaga olbrzymiego remontu i jest znacznie mniejsza od obecnego lokalu. To zmiany, które budzą uzasadnione obawy o jakość i dostępność wsparcia psychologiczno-pedagogicznego.

Nawiasem mówiąc, sam budynek na Nowomiejskiej spełnia swoją rolę od 20 lat, co przez ten czas pozwoliło na dostosowanie go do potrzeb klientów. To miejsce, gdzie dzieci i młodzież znajdują pomoc w trudnych chwilach, a rodzice otrzymują wsparcie w radzeniu sobie z problemami edukacyjnymi i emocjonalnymi swoich dzieci.

Pracownicy zwracają uwagę, że wiceprezydent Suwałk, Roman Rynkowski – mimo wcześniejszych zapewnień – ogłosił, że Poradnia zostanie przeniesiona tymczasowo na ul. Wojska Polskiego 9, gdzie obecnie znajduje się Branżowa Szkoła I stopnia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Suwałkach. – Niestety, warunki w tym budynku nie są odpowiednie do prowadzenia rzetelnych diagnoz i terapii – na ten aspekt zwracają uwagę autorzy petycji.

W obliczu narastających problemów związanych z kondycją psychiczną dzieci i młodzieży, takie zmiany wydają się niezrozumiałe. Zdrowie psychiczne dzieci powinno być priorytetem, a przeniesienie Poradni i zmniejszenie jej możliwości działania jest sprzeczne z tym celem – argumentują pracownicy Poradni.

Autorzy apelują do Prezydenta Miasta Suwałk, aby rozważył pozostawienie Poradni w jej obecnej lokalizacji lub zapewnienie nowego budynku, który spełni te same standardy. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna jest niezastąpiona i nie może być ograniczona w żaden sposób.

Poradnia dysponuje 21 gabinetami dostosowanymi do bezpośredniej indywidualnej pracy, co umożliwia dostosowywanie się specjalistów w zakresie prowadzonej terapii do godzin pozalekcyjnych dzieci i młodzieży). Co więcej, są to gabinety dostosowane do osób niepełnosprawnych (w tym poruszających się na wózkach), „odpowiednio wyciszone, doświetlone, sprzyjające swoim wnętrzem atmosferze spokoju, intymności i bezpieczeństwa, której bardzo potrzebują zgłaszający się do niej w różnych kryzysach życiowych klienci oraz dostępu do odpowiedniej liczby bezpłatnych miejsc parkingowych”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Trwają ustalenia w sprawie lokalizacji nowego żłobka

Prezydent Suwałk nie zdradza na razie szczegółów dotyczących tego...

Prezydent odpowiada: „Nie” dla żłobka w Hostelu Wigry

Dyskusja na temat możliwości adaptacji Hostelu Wigry na żłobek...

Petycję przeciwko przeniesieniu poradni podpisało ponad 1350 osób. Prezydent wycofuje się z pomysłu

Taką decyzję podjął Prezydent Suwałk wsłuchując się w apel...

Czy w Internecie można znaleźć rozwiązanie problemów natury psychologicznej?

Coraz więcej osób poszukuje w Internecie rozwiązań różnych problemów, w...