Reklama

Brakuje specjalistów. 200 tys. zł z budżetu pochłonie nadzór autorski i inwestorski

Data:

- Reklama -

W projekcie budżetu Suwałk na 2024 rok została zarezerwowana kwota, wynosząca w sumie 200 tysięcy złotych, na nadzór inwestorski i autorski. Liczba zadań przekracza możliwości pracowników Ratusza – konieczne jest korzystanie z pomocy specjalistów z zewnątrz.

Czesław Renkiewicz podkreślił podczas poniedziałkowej (20 listopada) prezentacji projektu budżetu Suwałk na 2024 rok, że nadzór inwestorski i autorski stanowią kluczowe elementy w procesie przetargowym. Nadzór autorski, który jest prowadzony przez autorów dokumentacji projektów, został wymieniony jako istotny składnik procesu zapewnienia wysokiej jakości i rzetelności przetargów.

Prezydent zaznaczył, że choć nadzór inwestorski jest wykonywany na co dzień przez pracowników Wydziału Inwestycji, liczba zadań inwestycyjnych przewyższa obecne możliwości osób tam zatrudnionych. Ta nierównowaga sprawia, że efektywne wykonywanie zadań staje się wyzwaniem. W rezultacie bardzo prawdopodobne stanie się skorzystanie z zewnętrznego nadzoru inwestorskiego, aby sprostać rosnącym wymaganiom.

Cz. Renkiewicz nie dokonał jeszcze szczegółowej alokacji środków na konkretne działania obejmujące nadzór autorski i inwestorski. Wskazał jednak na aktualne problemy z zatrudnieniem osób do wydziału, szczególnie w obszarze energetyki. Prezydent przypomniał o rozstrzygniętym konkursie na naczelnika Wydziału Inwestycji, który dołączy do zespołu od 1 grudnia (to Paweł Perkowski). Nadal jednak brakuje specjalistów, co stanowi wyzwanie w kontekście zapewnienia odpowiedniej obsady do realizacji zadań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwalscy radni przyjęli projekt budżetu miasta na 2024 rok

Rada Miejska w Suwałkach przyjęła projekt Budżetu Miasta Suwałki...