Reklama

Suwalscy radni przyjęli projekt budżetu miasta na 2024 rok

Data:

- Reklama -

Rada Miejska w Suwałkach przyjęła projekt Budżetu Miasta Suwałki na rok 2024, zaprezentowany ponownie podczas grudniowej sesji (21 grudnia) przez Prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza – z rekordowymi dochodami przekraczającymi 664 mln zł i wydatkami sięgającymi ponad 681 mln zł. W planach znalazło się blisko 140 mln zł przeznaczonych na inwestycje oraz 30 mln zł na podwyżki dla pracowników miejskich i nauczycieli, mimo deficytu przekraczającego 17 mln zł.

Prezydent Czesław Renkiewicz określił budżet jako optymalny, prospołeczny i prorozwojowy, podkreślając zwiększenie wynagrodzeń dla różnych grup pracowników. „To budżet skierowany na kapitał ludzki” – podkreślił, wskazując na podwyżki dla najniżej zarabiających oraz tych o wyższych zarobkach.

Suwałki z rekordowym projektem budżetu na rok 2024 (infografika)

W dyskusji nad projektem wzięli udział różni radni, którzy wyrazili pochwałę dla budżetu, ale też zgłosili pewne zastrzeżenia. Kamil Lauryn z klubu „Suwałki Przyszłości” zauważył pozytywne aspekty inwestycji i środków zewnętrznych oraz podwyżek dla pracowników. Jednak niektórzy, jak Jacek Juszkiewicz z PiS, wyrazili niezadowolenie w związku z niektórymi punktami, takimi jak podwyżki podatków od nieruchomości czy wydatki na Mediotekę.

Marek Zborowski – Weychman podkreślił, że budżet jest odzwierciedleniem lat trudnych, z pandemią, inflacją i wybuchem wojny, ale mimo to pokazuje pozytywny rozwój miasta. Łukasz Wojno wyraził optymizm, zwracając uwagę na mniejszy niż w poprzednim roku deficyt oraz inwestycje w rozwój infrastruktury sportowej.

Radni podczas sesji zajęli się również przyjęciem Programu „Wieloraczki+” czy podwyżką wysokości opłat za pobyt dziecka w żłobku prowadzonym przez Miasto Suwałki.

„Wieloraczki 3+”: Nowy program wsparcia rodzin w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W cieniu „Przesmyku Suwalskiego”. Suwałki walczą o konkurencyjność

W piątek, 23 lutego w Suwałkach odbyło się kluczowe...

Kontrowersje wokół nowego logo Suwałk: Mieszkańcy przeciwni zmianom, Miś Uśmich powróci

Sprawa odświeżonego Systemu Identyfikacji Wizualnej Miasta Suwałki, który kosztował...

Wybory 2024: Kto startuje z urzędującym prezydentem Suwałk?

Stoimy przed wyborem nowych przedstawicieli do Rady Miejskiej w...

Umowy na prowadzenie klubów seniora podpisane. Kolejny rok wsparcia starszego pokolenia

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, podpisał w środę, 10 stycznia...