Reklama

SKB Litpol – Malow ze srebrem w Pucharze Polski

Data:

- Reklama -

Za nami kolejna edycja Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn w Badmintonie. W podwarszawskim Józefosławiu w klubie LAVO rywalizowało 7 zespołów damskich oraz 7 zespołów męskich.

Biuro Prasowe SKB Suwałki

Drużyna kobiet rozpoczęła swój udział od wtorkowych porannych meczów. W pierwszym meczu o godzinie 9:10 suwalczanki zmierzyły się z zawodniczkami z OSSM SMS Białystok. Po długich i zaciętych pojedynkach górą w tym starciu były suwalczanki zwyciężając ten mecz wynikiem 4 do 1.

Następny mecz przyniósł wiele emocji bowiem zawodniczki SKB Litpol – Malow miały zagrać z damską drużyną ABRM Warszawa. Po 4 grach stan meczu wynosił 2:2 i to Kamila Augustyn po 50 minutach gry z Gabrielą Skórkowską zadecydowała o końcowym zwycięstwie SKB, wygrywając wynikiem 18:21, 21:19, 21:15.

Ostatni mecz dał również prawo do gry w półfinale naszym paniom. W półfinale nasze zawodniczki zagrały przeciwko UKS Unii Bieruń. Nasze dziewczyny zaczęły z wysokiego C, wygrywając z mocnym oraz utytułowanym już deblem Anna Czuchra/Joanna Podedworny.

W kolejnym meczu bierunianki odrobiły stratę, wygrywając drugą grę podwójną. W następnym meczu stanęły do boju singlistki. Reprezentantką SKB była Ulyana Volskaya, a reprezentantką Unii Bieruń była Joanna Podedworny i to ona przechyliła szalę zwycięstwa w tym meczu na swoją korzyść, wygrywając wynikiem 15:21, 16:21.

W kolejnym meczu wystąpiła Oliwia Niedźwiedzka, grając przeciwko Kindze Stokfisz. W drugim secie Oliwia doznała bardzo bolesnego urazu, który spowodował rezygnację z gry. Tym samym bierunianki zdobyły 3 punkt i to one awansowały do finału.

W meczu o 3 miejsce doznaliśmy powtórki z rozrywki, bowiem nasze zawodniczki miały ponownie zmierzyć się z zawodniczkami z ABRM Warszawa. Sytuacja po 4 meczach była niemal identyczna – remis 2:2. O losach tego meczu miał ponownie zadecydować singiel Kamili Augustyn. Kamila swoim doświadczeniem pokazała, jak wygrywać takie mecze. Po nieudanym pierwszym secie to Kamila górowała w drugim i trzecim wygrywając ostatni pojedynek w tym meczu dając swojej drużynie zwycięstwo w meczu o brązowy medal.

Drużyna męska rozpoczęła swoje zmagania również we wtorek od porannej sesji meczów. Ich przeciwnikami był klub UKS Unii Bieruń. Po niecałych 3 godzinach gry suwalczanie odnieśli pierwsze zwycięstwo w turnieju, wygrywając wynikiem 3:2.

Kolejny mecz był prawdziwym badmintonowym widowiskiem. Suwalscy zawodnicy mieli zmierzyć się z obecnymi Mistrzami Polski – ABRM Warszawa. Bardzo emocjonującymi oraz decydującymi meczami była druga gra podwójna oraz pierwsza gra pojedyncza. W drugiej grze podwójnej nasi zawodnicy Robert Cybulski oraz Przemysław Szydłowski zagrali przeciwko parze Dominik Kwinta/Szymon Ślepecki. Po 29 minutach górą w tym starciu byli suwalczanie, wygrywając to spotkanie wynikiem 21:14, 21:20.

Kolejny mecz przyniósł równie wiele emocji. W grze pojedynczej mężczyzn pierwszej stanęli naprzeciwko siebie kadrowi koledzy. Ze strony SKB był to Mikołaj Szymanowski a ze strony ABRM był to Dominik Kwinta. Po niespełna godzinie wyśmienitego widowiska górą w tym meczu był Mikołaj, wygrywając ten mecz wynikiem 16:21, 21:17, 21:11.

Wygrana z ABRM dała drużynie męskiej awans do półfinału Pucharu Polski. W półfinale nasi zawodnicy zrealizowali plan w 100%, wygrywając mecz wynikiem 3:0. Punktowały dwa nasze deble oraz singiel – Michał Sobolewski/Adam Szolc, Robert Cybulski/Przemysław Szydłowski oraz Mikołaj Szymanowski. Finał wśród mężczyzn był powtórką z rozrywki z meczu poprzedniego, bowiem SKB miał również zmierzyć się z ABRM Warszawa. Wspaniałe widowisko otworzyli nasi debliści Michał Sobolewski/Adam Szolc. Zmierzyli się oni ponownie z Miłoszem Bochatem oraz Wiktorem Treckim. Niestety po 48 minutach gry oraz trzech setach walki nasi zawodnicy ulegli wynikiem 21:19, 14:21, 13:21.

Kolejny mecz był również pełen emocji, ponieważ Robert Cybulski ponownie zmierzyli się z Dominikiem Kwintą oraz Szymonem Ślepeckim. Po wyrównanej walce oraz trzech setach wspaniałego widowiska górą w tym meczu byli warszawianie.

Kolejnym meczem była gra pojedyncza, w której wystąpił Andrzej Niczyporuk. Jędrek grając swój najlepszy badminton pokonał Bartosza Krajewskiego wynikiem 21:15, 21:11. W kolejnym meczu w grze pojedynczej wystąpił Michał Sobolewski. Jego przeciwnikiem był ponownie Mateusz Golas. W tym starciu również górą był Mateusz pokonując Michała wynikiem 17:21, 17:21. Tym samym zawodnicy SKB Litpol – Malow zdobyli srebrny medal w tegorocznej edycji Pucharu Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

kolejka Lotto Ekstraligi Badmintona

Już w najbliższy wtorek (21 maja o godzinie 17:30...

8 kolejka Lotto Ekstraligi Badmintona szczęśliwa dla SKB Litpol-Malow

Wczoraj została rozegrana 8 kolejka meczów w Lotto Ekstralidze...

Trzy złote i jeden srebrny medal suwalskich badmintonistów amatorów

W minioną sobotę, 27 kwietnia w Ogólnopolskim Turnieju BadStrefa...

7 Kolejka Lotto Ekstraligi Badmintona w Łodzi

Już w najbliższy poniedziałek zostanie rozegrana 7 kolejka Lotto...