Reklama

Pierwsze projekty z SBO 2024 już na etapie przetargów

Data:

- Reklama -

Suwałki wkraczają w nowy etap realizacji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego! Mieszkańcy poprzez oddanie głosów na ich zdaniem najlepsze projekty, zdecydowali, które z nich zostaną zrealizowane.

To ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności, gdyż decyzje dotyczące inwestycji zostały oddane w ręce samych mieszkańców. Budżet w wysokości 2 250 000 zł to kwota przeznaczona na realizację 12 projektów.

Warto zaznaczyć, że spośród projektów dużych wybrano dwa najważniejsze, na które przeznaczono 1 650 000 złotych. Strefa sportu i zabawy osiedla Hańcza oraz przebudowa chodnika i parkingu, oraz utwardzenie drogi dojazdowej do garaży to przedsięwzięcia, które cieszyły się największym poparciem mieszkańców.

Jednak także projekty mniejsze odgrywają kluczową rolę w rozwoju miasta. Inwestycje takie jak utwardzenie nawierzchni żwirowej na ul. Dąbrówka czy terenu w pasie drogowym ul. Andersa, które zajęły III i IV miejsce na liście projektów małych, już ruszają do przetargów.

Nie zapominajmy również o znaczeniu projektów mikro, które dodatkowo wzbogacają życie społeczności lokalnej. Dzięki inicjatywom jak „Poukładaj sobie raka!” i różnorodnym wydarzeniom kulturalnym oraz sportowym, mieszkańcy aktywnie kształtują życie społeczności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Ostatnie godziny na oddanie głosu w SBO 2025

Dziś ostatni dzień, w którym można oddać swój głos...

Głosowanie na projekty z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2025 już trwa

Od dziś, 21 czerwca, mieszkańcy Suwałk mogą aktywnie uczestniczyć...

Czytnik e-booków wypożyczysz w Bibliotece

Od czwartku, 20 czerwca w Bibliotece  przy ul. Emilii...

Suwalski Budżet Obywatelski 2025 – na jakie projekty zagłosujemy?

Zespół ds. Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok właśnie...