Reklama

5 kolejka Lotto Ekstraligi Badmintona ze zwycięstwem dla SKB Litpol – Malow

Data:

- Reklama -

Mecz na szczycie Lotto Ekstraligi badmintona dla SKB Litpol – Malow! 06.02.2024r. odbyła się 5 kolejka Lotto Ekstraligi Badmintona, w której grający na wyjeździe SKB Litpol – Malow podejmował ubiegłorocznego wicemistrza Polski Hubala Białystok. Po niecałych 3 godzinach walki górą w tym starciu wyszli Suwalczanie wygrywając to spotkanie wynikiem 5 do 2. Po 5 kolejkach SKB Litpol – Malow umacnia się w fotelu lidera mając 15 punktów.

Bardzo się cieszę, że udało się nam wygrać za 3 punkty. Wydaje mi się że cała drużyna jest zadowolona z tego wyniku. Cieszę się również, że udało mi się dołożyć cegiełkę do tego wyniku poprzez zwycięstwo z obecnym wicemistrzem Polski w grze pojedynczej – Krzysztofem Jakowczukiem. Na hali panowały ciężkie warunki. Dosyć wysoka temperatura wpływała na szybkość lotek do czego należało się bardzo szybko dostosować – powiedział po meczu Mikołaj Szymanowski.

Cel jaki zakładaliśmy na tą kolejkę został zrealizowany w 100%, zdobyliśmy 3 punkty i to nas bardzo cieszy. Trochę szkoda jednak faktu, iż drużyna UKS Hubala Białystok nie była obecna w swoim najmocniejszym składzie (brakowało Lucasa Corvee – obecnego wicemistrza Francji, Lucie Krulovej z Czech oraz Marii Stoliarenko z Ukrainy). Jednak w rozliczeniu końcowym liczy się dla nas zwycięstwo z za 3 punkty. Liczę, że te mecze będą dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Indywidualnymi Mistrzostwami Polski Elity w Ząbkach – zaznaczył trener SKB Litpol – Malow, Jerzy Dołhan.

SKB Litpol – Malow w składzie: Anastasiya Khomich, Oliwia Niedźwiedzka, Karolina Szubert, Ulyana Volskaya, Xu Wei, Robert Cybulski, Andrzej Niczyporuk, Leo Rossi, Michał Sobolewski, Mikołaj Szymanowski.

Link do wyników: https://pzbad.tournamentsoftware.com/sport/teammatch.aspx?id=5D312B12-F169-45F4-91FB-EDD8E22E269F&match=30

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Badmintoniści na fali

W zakończonych w ten weekend Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity...

Przed nami 5 Runda Lotto Ekstraligi Badmintona

Lotto Ekstraliga Badmintona powraca w swoim najlepszym wydaniu! Już...

Dobry start w Kępnie

W ubiegły weekend w Kępnie odbyło się Otwarte Grand...

Kluby sportowe otrzymają 750 tys. zł 

W czwartek, 25 stycznia, w Urzędzie Miejskim w Suwałkach...