Reklama

Można stracić pieniądze. Hakerzy podszywają się pod profil ZUS-u na Facebooku

Data:

- Reklama -

Przestrzegamy przed fałszywym profilem ZUS-u na Facebooku, który zachęca do inwestycji mającej zagwarantować emeryturę w wieku 50 lat. W ten sposób oszuści próbują wyłudzić dane osobowe oraz pieniądze Polaków.

Na Facebooku pojawiło się fałszywe konto Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nieprawdziwy profil informuje o możliwości inwestycji, która ma zagwarantować emeryturę już w wieku 50 lat. Oszuści podają, że wystarczy zainwestować 1 tys. zł. Prawdopodobnie w ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić dane osobowe oraz pieniądze Polaków. Posłużono się przy tym spreparowanym wizerunkiem byłej prezes ZUS-u – prof. Gertrudy Uścińskiej, aby uwiarygodnić informację. Zakład rozważa podjęcie kroków prawnych w tej sprawie.

– Przy okazji wymyślonego przez hakerów nowego sposobu oszustwa, przypominamy o możliwych próbach wyłudzania danych od klientów Zakładu. Nie należy klikać w podejrzane linki – zarówno mailowe, jak i przesyłane w wiadomościach SMS, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, zwłaszcza informacji zawierających hiperłącza – ostrzega Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane