Reklama

„Pani Pylińska i sekret Chopina” w promocyjnej cenie

Data:

- Reklama -

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza na spektakl „Pani Pylińska i sekret Chopina” na podstawie sztuki Érica-Emmanuela Schmitta. Z okazji zbliżającej się rocznicy urodzin Fryderyka Chopina bilety na przedstawienie będzie można kupić w promocyjnej cenie.

#PodNaszymPatronatem

„Pani Pylińska i sekret Chopina” to sztuka, która ukazuje, w jaki sposób muzyka kształtuje paletę naszych emocji oraz stosunek do otaczającego nas świata, a zwłaszcza do drugiego człowieka. Spektakl przedstawia sylwetkę Fryderyka Chopina – wielkiego kompozytora, który jest nie tylko mistrzem, ale przewodnikiem i nie tyle po świecie muzyki, ile po życiu w ogóle.

Bohater przedstawienia – Éric podczas muzycznych spotkań ze swoją nauczycielką – Panią Pylińską, zgłębia rozmowy o kompozytorze, o jego pasji, a przede wszystkim o wrażeniach, uczuciach oraz emocjach, które wywoływał i nadal wywołuje. W postać Érica – w przedstawieniu wyreżyserowanym przez Adama Opatowicza – wciela się Michał Przestrzelski. Aktorowi na scenie towarzyszą Arleta Godziszewska, Agnieszka Możejko-Szekowska i Kamila Wróbel-Malec.

– Lubię grać w spektaklu „Pani Pylińska i sekret Chopina”, ponieważ pozwala, chociaż na chwilę wysiąść z wyścigówki i zapomnieć, że muszę pędzić. Ta sztuka przypomina nam, że natura człowieka jest jak dom, który czasami trzeba rozebrać, żeby móc przyjrzeć się każdej cegle i w razie wątpliwej jakości którejś z nich, po prostu ją wymienić. Przedstawienie to jest doskonałą praktyką uważności na uczucia, którym wolimy się nie przyglądać, a tylko kiedy to zrobimy, mamy szansę osiągnąć harmonię podobną do tej, którą Chopin wypełniał swoje utwory – mówi Michał Przestrzelski.

„Panią Pylińską i sekret Chopina” można obejrzeć już 23, 24 i 25 lutego o godz. 19.00, w Uniwersyteckim Centrum Kultury przy ulicy Ciołkowskiego 1N. Z okazji przypadającej 22 lutego rocznicy urodzin wielkiego kompozytora, Teatr Dramatyczny przygotował specjalną akcję promocyjną. Tylko w czwartek bilety na spektakl będzie można kupić w promocyjnej cenie – 35 zł. Promocja będzie obowiązywała zarówno w kasie Teatru, jak i w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Majówka w Teatrze Dramatycznym!

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zachęca do...

„Małe zbrodnie małżeńskie” w Teatrze Dramatycznym – trwają przygotowania do premiery

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają...

Luty w Teatrze Dramatycznym

„Mayday”, „Pomoc domowa”, „Wszystko w rodzinie”, walentynkowy spektakl „Motyle...

„Pani Pylińska” podbiła serca erywańskiej widowni

Teatr Dramatyczny po raz kolejny zachwycił widzów w Armenii....