Reklama

Za tydzień ruszy nabór wniosków na wymianę pieców

Data:

- Reklama -

W czwartek, 15 lutego rozpocznie się dziewiąta już edycja suwalskiego programu wspierającego wymianę pieców na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Program ten, mający już swoją kilkuletnią historię, cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Suwałk. Przez ostatnie osiem lat władze miejskie udzieliły wsparcia w wymianie źródeł ciepła w 493 budynkach, a łączna kwota dotacji z budżetu miasta wyniosła 1 770 441,46 zł.

Najbardziej popularną formą ekologicznej inwestycji okazało się podłączenie do sieci gazowej, które zanotowano aż w 281 przypadkach. To wybór, który zdaje się dominować nad tradycyjnymi, starszymi rozwiązaniami, jakie oferują wyeksploatowane kotłownie domowe.

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, podkreślił, że pomimo kryzysu energetycznego, który dotknął Europę, mieszkańcy Suwałk utrzymują chęć inwestowania w bardziej ekologiczne źródła ciepła. Dotacje w znacznym stopniu pomagają w zniechęceniu finansowym związanym z takimi inwestycjami, co potwierdzają statystyki.

Nasza inicjatywa przyczynia się do poprawy stanu środowiska, a jednocześnie umożliwia mieszkańcom korzystanie z nowoczesnych i bardziej efektywnych źródeł ciepła. To ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju naszego miasta – mówi Prezydent Suwałk.

Nabór wniosków na nową edycję programu rozpocznie się 15 lutego i potrwa do końca marca. Zasady aplikacji pozostają identyczne jak dotychczas. Dotacje utrzymane są na stałym poziomie i wynoszą od 3.000 do 6.000 zł dla domów jednorodzinnych oraz 15.000 zł dla wspólnot mieszkaniowych.

Dotacja będzie przyznawana w pierwszej kolejności na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, następnie do sieci gazowej, a dopiero potem na wymianę na nowe źródło ciepła, jeżeli niemożliwe jest podłączenie nieruchomości do miejskiej sieci ciepłowniczej lub sieci gazowej.

Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Suwałk udzielają informacji pod numerem telefonu 87 562 82 10.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Walcz ze smogiem, zainwestuj w ogrzewanie proekologiczne

Z popularnym ostatnio tematem smogu starają się walczyć również...