Reklama

Zatrudnienie w Białymstoku – jak wybrać potencjalnego pracodawcę?

Data:

- Reklama -

Decyzja dotycząca wyboru pracodawcy jest jednym z najpoważniejszych wyzwań zarówno dla tych, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy, jak i dla doświadczonych pracowników. Zazwyczaj do zmiany stanowiska skłaniają nas kwestie związane z wynagrodzeniem, jak też dostępność ofert pracy w danej branży. Na co zwrócić uwagę szukając nowego zajęcia w Białymstoku? Jakimi kryteriami się kierować wybierając pracodawcę? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Materiał partnera.

Zapotrzebowanie na rynku pracy w Białymstoku w 2024 roku

Przejście do nowej firmy to często trudne zadanie, zwłaszcza gdy jesteśmy zmuszeni do takiej zmiany na przykład z powodu utraty obecnego zatrudnienia. Wybór ścieżki zawodowej może być kłopotliwy również dla tych, którzy poszukują swojej pierwszej pracy.

Jeśli zamierzasz zatrudnić się w Białymstoku lub jego okolicach, bardzo pomocne może być przeanalizowanie lokalnego rynku pracy. Białystok, największe miasto w północno-wschodniej Polsce i stolica województwa podlaskiego, oferuje dużo miejsc pracy dla przedstawicieli różnych zawodów. Najważniejszym sektorem białostockiej gospodarki jest przemysł, a zwłaszcza przetwórstwo przemysłowe. Największe lokalne przedsiębiorstwa, które zatrudniają najwięcej pracowników, to m.in. Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem”, Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego, Grupa Mlekovita, Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol oraz Spółdzielnia Mleczarska z Piątnicy.

W stolicy Podlasia atrakcyjne zatrudnienie czeka też na specjalistów należących do tzw. zawodów deficytowych: elektryków, elektromechaników i elektromonterów, operatorów i mechaników sprzętu do robót ziemnych, magazynierów, kierowców samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, spawaczy, pracowników służb mundurowych oraz nauczycieli praktycznej nauki zawodu i przedmiotów zawodowych.

Pracę w Białymstoku powinni znaleźć bez większego trudu również przedstawiciele zawodów medycznych i okołomedycznych – lekarze, pielęgniarki i położne, psycholodzy i psychoterapeuci oraz fizjoterapeuci i masażyści.

Wysokość zarobków w Białymstoku

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Białymstoku wynosi 6 626,37 złotych brutto miesięcznie, a więc jest poniżej średniej krajowej.

Najwięcej w Białymstoku, tak jak w przypadku innych dużych miast, zarabiają programiści, informatycy, graficy komputerowi, specjaliści ds. przenoszenia danych i inni pracownicy z sektora IT. Średnie miesięczne wynagrodzenie na stanowisku programisty w Białymstoku wynosi między 8 a 13 tys. zł brutto.

Praca w Białymstoku – sprawdź opinie o pracodawcach

Ważnym kryterium wyboru miejsca pracy jest przeanalizowanie opinii o potencjalnym pracodawcy. Choć rozmowa rekrutacyjna oraz samo ogłoszenie mogą dostarczyć nam pewnych informacji, to opinie pracowników i innych kandydatów, którzy już mieli styczność z daną firmą, mogą ujawnić aspekty, o których nie mówi się bezpośrednio w trakcie procesu rekrutacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o firmie z Białegostoku, do której zamierzasz aplikować, polecamy zapoznanie się z recenzjami publikowanymi na stronie https://www.gowork.pl/opinie/bialystok;l. Wszystkie pojawiające się tutaj wpisy pozostają anonimowe, dzięki czemu mamy gwarancję ich autentyczności i szczerości. Odnalezienie informacji zwrotnych o pracodawcach z Białegostoku pozwala wyrobić sobie zdanie o danej firmie oraz pomaga lepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Cudzoziemców pracujących w regionie nieco więcej niż w ubiegłym roku

Liczba legalnie pracujących i podlegających ubezpieczeniom społecznym cudzoziemców w...

W PKS remont

Dziś rozpoczęły się prace przy budowie drogi dojazdowej do...

Małgorzata Rozenek-Majdan w nowym programie „Pokonaj mnie, jeśli potrafisz” przejdzie pomiędzy mostami w Stańczykach

Małgorzata Rozenek-Majdan, osobowość telewizyjna i bizneswoman, postanowiła wywrócić swoje...

Maratony Kresowe 2024 rozpoczęte: Najmłodsi kolarze z medalami

W lesie Pietrasze pod Białymstokiem, w niedzielę, 14 kwietnia,...