Reklama

Kolejne sukcesy karateków

Data:

- Reklama -

W dniu 9 marca zawodnicy Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział w dwóch prestiżowych wydarzeniach karate w Polsce, osiągając znaczące sukcesy. Kwalifikacje do Mistrzostw Europy dla Seniorów i Juniorów oraz Ogólnopolski Turniej dla Kadetów miały miejsce w Kaliszu, gdzie rywalizowało 356 zawodników z 53 klubów. Tego samego dnia odbyły się także Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego w Tomaszowie Lubelskim, gdzie wystartowało 112 zawodników.

Shihan Marek Krejpcio zawiózł trzech zawodników do Kalisza – juniora Kacpra Kluczyńskiego oraz kadetów Franciszka Kimszala i Kacpra Radzewicza. Natomiast w Tomaszowie Lubelskim wystartowała Jolanta Płońska.

Wyniki zawodów przyniosły wiele radości i powodów do dumy. Franciszek Kimszal zajął pierwsze miejsce w Turnieju Ogólnopolskim Kadetów, zdobywając złoty medal w kategorii do 60 kg. Jolanta Płońska zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Makroregionu, co stanowiło jej pierwszy seniorski sukces i medal w karierze.

Kacper Kluczyński, mimo niepowodzenia w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy Juniorów, zaprezentował się z determinacją i zaangażowaniem. Natomiast Kacper Radzewicz odniósł sukces, wygrywając pierwszą walkę i zajmując miejsce 5-8 w Turnieju Kadetów w kategorii do 70 kg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Relacja z Turniejów Karate

Za nami dwa turnieje karate kyokushin, w których wystartowali...

Sukces suwalczan na Turnieju Vratislavia Cup 2024

27 kwietnia br. w sercu Wrocławia odbył się Turniej...

Dobry występ karateków w Giżycku

Turniej Karate Dzieci i Młodzieży o Puchar Wielkich Jezior...

Puchar Polski Karate Kyokushin: Suwalski Klub Karate Kyokushin na podium

W dniu 16 grudnia 2023 roku w Katowicach odbył...