Reklama

Na bulwarach powstanie park sensoryczny

Data:

- Reklama -

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku Suwałki zyskają nowe miejsce do rekreacji i odpoczynku dla mieszkańców oraz turystów. Projekt „Poprawa stanu zielonej infrastruktury na obszarach miejskich w regionie transgranicznym” został zainaugurowany w piątek, 15 marca, otwierając drogę do budowy pierwszego w rejonie przygranicznym parku sensorycznego.

Całkowita wartość projektu po stronie Miasta Suwałki wynosi 515 551,43 EUR. Partnerem projektu jest Miasto Olita na Litwie.

Już niebawem zostanie ogłoszony przetarg na realizację nowego miejsca do rekreacji dla naszych mieszkańców. W parku wydzielone będą różne strefy tematyczne: strefa wzroku, dźwięku, dotyku, smaku, zapachu oraz strefa zabawy, a także edukacyjna rabata wodna z kamiennym przejściem – poinformował dziś podczas konferencji prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz.

Zieleń w nowym parku pełnić będzie nie tylko dekoracyjną, ale również funkcjonalną rolę. Około 60 różnych gatunków drzew, krzewów i bylin zostanie posadzonych we wszystkich jego częściach. Ogród zajmie obszar o powierzchni łącznej 11 193,8 m kw., co zapewni odpowiednią przestrzeń do eksploracji i relaksu.

Projekt zakłada nie tylko stworzenie atrakcyjnej przestrzeni dla mieszkańców Suwałk, ale również realizację działań edukacyjnych i ekologicznych. Odbywać się tam będą zajęcia sensoryczne i warsztaty ekologiczne dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Suwałkach. Z kolei pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni przejdą szkolenia dotyczące zmian klimatu, diagnostyki i inspekcji drzew, co przyczyni się do zwiększenia ich kompetencji w zakresie zrównoważonego rozwoju przestrzeni miejskiej.

Nie bez znaczenia jest także zakup niezbędnego sprzętu do pielęgnacji ogrodu, takiego jak ciągnik rolniczy i kosiarka samojezdna, co pozwoli na bardziej efektywną opiekę nad nową przestrzenią rekreacyjną.

Fot. Niebywałe Suwałki, wizualizację – źródło: UM w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

SOK zbiera zgłoszenia od wystawców na Majówkę Społeczną

Suwalski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału...

Suwałki zrealizują zielone inwestycje za prawie 1 mln euro

Miasto Suwałki oraz suwalskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (PWiK)...

Po koncercie TVP – wydeptana trawa i ukruszone krawężniki

Po koncercie "Razem dla bezpiecznych granic" transmitowanym przez TVP,...

Kiedy tężnia?

W kwietniu informowaliśmy o tym, że Suwałki zyskają kolejną...