Reklama

W Suwalskim Budżecie Obywatelskim 3 mln złotych

Data:

- Reklama -

4 kwietnia rozpocznie się nabór wniosków do kolejnej edycji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego, inicjatywy dającej szansę obywatelom na aktywne uczestnictwo w kształtowaniu przyszłości swojego miasta.

Suwalski Budżet Obywatelski to nie tylko okazja do wypowiedzenia się na temat najlepszych naszym zdaniem pomysłów, ale także realna szansa na wsparcie projektów ze sfery społecznej i kulturalnej. W tym roku, miasto przeznacza na ten cel kwotę aż 3 milionów złotych.

Jakie projekty można zgłaszać? W ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego możliwe są inwestycje w rozwój publicznych, dostępnych dla wszystkich terenów zieleni, takich jak parki, skwery, aleje czy łąki kwietne. Istotnym aspektem jest również zachęcanie do nietypowych rozwiązań, które wzbogacają ekosystem miasta.

Ważne jest, aby zgłaszane projekty były zlokalizowane na terenach należących do Gminy Miasta Suwałki. Jednakże, istnieje również możliwość realizacji projektów „miękkich”, takich jak festyny czy warsztaty edukacyjne na nieruchomościach niebędących własnością miasta. Warto podkreślić, że wkład finansowy mieszkańców nie jest wymagany – projekty są finansowane w całości z budżetu miejskiego.

Aby zgłosić projekt, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miasta oraz w wyznaczonych miejscach. W razie wątpliwości czy potrzeby pomocy w wypełnieniu formularza, można zwrócić się o wsparcie do odpowiednich urzędów.

Po zakończeniu etapu zgłaszania projektów (30 kwietnia), następuje proces weryfikacji pod względem formalno-prawnym oraz możliwości realizacji. Ten etap trwa od 2 do 24 maja 2024 roku. Następnie, od 21 czerwca do 10 lipca, odbywa się głosowanie nad zgłoszonymi projektami.

Warto zaznaczyć, że każdy mieszkaniec ma prawo oddać trzy głosy na trzy różne projekty. Wyniki głosowania poznamy 2 sierpnia, a projekty z największą liczbą głosów zostaną wybrane do realizacji.

Suwalski Budżet Obywatelski to nie tylko sposób na finansowanie konkretnych inicjatyw, ale także budowanie wspólnoty i poczucia odpowiedzialności za rozwój miasta. Mieszkańcy Suwałk mają realną możliwość wpływania na otoczenie, inwestując w projekty, które uznają za najbardziej istotne dla swojej społeczności. Warto włączyć się w ten proces i mieć swój udział w kształtowaniu przyszłości miasta.

W Suwałkach są również realizowane inicjatywy lokalne, w których wkład finansowy mieszkańców musi wynosić, co najmniej 30 procent, a w szczególnych przypadkach tylko 10 procent. Wnioski do inicjatyw lokalnych można składać do 30 września roku poprzedzającego rok budżetowy, w którym ma być realizowana inicjatywa lokalna.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Budowanie społeczeństwa obywatelskiego to proces. Wywiad z Karolem Świerzbinem

Z jakimi problemami borykają się osoby angażujące się w...

Tak będzie wyglądać suwalskie linarium

Prawie 900 tys. zł (dokładnie 889 349,78 zł) kosztować...

Pierwsze projekty z SBO 2024 już na etapie przetargów

Suwałki wkraczają w nowy etap realizacji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego!...

Suwalski Budżet Obywatelski 2024: Oto zwycięskie projekty!

W poniedziałek, 30 października 2023 roku, podczas konferencji prasowej...