Reklama

Wybory do Parlamentu Europejskiego: Były premier wspiera Adama Andruszkiewicza z PiS

Data:

- Reklama -

9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, które stanowią ważny moment dla przyszłości Polski w strukturach Unii Europejskiej. Jednym z kandydatów startujących z listy Prawa i Sprawiedliwości (PiS) jest Adam Andruszkiewicz. W poniedziałek, 20 maja, w Suwałkach odbyła się konferencja prasowa z udziałem byłego premiera Mateusza Morawieckiego, który wspierał kandydaturę Andruszkiewicza.

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji skupił się na osiągnięciach rządu PiS w zakresie uszczelniania budżetu oraz walki z nadużyciami podatkowymi. – Uszczelniliśmy budżet, podatek CIT, który wypływał na Cypr i do innych rajów podatkowych, podatek VAT, który wypływał do kieszeni mafii VAT-owskich. To stąd pojawiły się setki miliardów złotych – powiedział były premier, podkreślając, że te środki mogły zostać przeznaczone na rozwój lokalnych społeczności, takich jak Suwałki.

W trakcie spotkania M. Morawiecki zwrócił uwagę na znaczenie inwestycji w mniejsze miasta, które kiedyś były wojewódzkimi ośrodkami administracyjnymi, ale straciły na znaczeniu po reformie administracyjnej sprzed 25 lat. – Bardzo zależało mi na tym, żeby w trakcie naszych rządów rzeczywiście te miasta były dowartościowane – zaznaczył Morawiecki, dodając, że nie chodzi tylko o szacunek i bezpieczeństwo, ale także o realne szanse rozwojowe.

Były premier wskazał na konkretne przykłady inwestycji, które zostały zrealizowane dzięki polityce PiS. Wspomniał m.in. o projekcie inwestycji strategicznej, z której ponad 20 milionów złotych zostało przeznaczone na rozwój Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach. 

Mateusz Morawiecki podkreślił również, że wybory do Parlamentu Europejskiego są okazją do kontynuacji polityki rozwoju lokalnych społeczności. – A teraz mamy przed sobą wybory do Europarlamentu. I tak jak pokazaliśmy żółtą kartkę w wyborach samorządowych rządzącym, tak możemy pokazać drugą żółtą kartkę w wyborach 9 czerwca, wybierając przede wszystkim kandydatów Prawa i Sprawiedliwości – podkreślił były premier, wskazując na dynamicznych i zaangażowanych kandydatów, takich jak Adam Andruszkiewicz.

W konferencji uczestniczyli również Piotr Wasilewski i Grzegorz Izbicki.

Film poniżej.

Fot. Niebywałe Suwałki

@niebywalesuwalki Dziś w Suwałkach były premier Mateusz Morawiecki zachecal do glosowania na PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Poparł Adama Andruszkiewicza. #suwalki #niebywalesuwalki #adamandruszkiewicz #mateuszmorawiecki #wybory2024 #parlamenteuropejski #eurowygrapolska ♬ dźwięk oryginalny – NiebywaleSuwalki

1 KOMENTARZ

  1. Ponad 3tys. suwalskich frajerów zagłosowało wczoraj w eurowyborach na Franka z PełO! Aż tylu tefałenowskich lemingów chciało aby białostocki piłkarz przytulił za 5 lat tłuściutką emeryturkę z PE… Bosz, co za ciemna masa! Na szczęście futbolista się nie dostał do eurożłoba… Żenada!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Okręg nr 3: Bez mandatów Frankowski, Karski i Andruszkiewicz

Za nami wybory do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja w Polsce...

Przed drugą turą „straszenie Juszkiewiczem” i zwolnieniami

Kontrkandydat urzędującego prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza - Jacek Juszkiewicz...

Przebudowa dróg „przemysłowych” zgodnie z planem

Warta ponad 42 miliony złotych inwestycja obejmuje modernizację istniejących...

Rada Miejska w Suwałkach broni Marii Konopnickiej

Na posiedzeniu w środę, 27 marca Rada Miejska w...