Reklama

Dotrzeć „Do granic” (do wygrania bilety do Cinema Lumiere)

Data:

- Reklama -

W cyklu Kino Konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach, we wtorek, 18 czerwca, będzie można obejrzeć hiszpański thriller psychologiczny „Do granic”. Ten film, zamknięty w zaledwie 77 minutach, niemal w całości rozgrywa się w jednej przestrzeni, a mimo to nie można oderwać od niego oczu. Jest to prawdziwy festiwalowy przebój, który zdobył niemal 30 nagród na całym świecie. Krytycy okrzyknęli go „mistrzostwem suspensu”, a na portalu Rotten Tomatoes cieszy się on niezwykłą oceną 100% – zarówno od krytyków, jak i od widzów.

„Do granic” opowiada historię Diega i Eleny, którzy pragną rozpocząć nowe życie w Stanach Zjednoczonych. Mimo że dopilnowali wszelkich formalności, zostają zatrzymani na nowojorskim lotnisku przez służby migracyjne. Przesłuchanie stawia pod znakiem zapytania nie tylko ich powody do zamieszkania w USA, ale również ich wzajemne relacje. Jak wiele naprawdę wiedzą o sobie nawzajem? Ile tajemnic może przetrwać ich związek? Jak szybko można stracić zaufanie do najbliższej osoby?

„Do granic” to film, który stawia niewygodne pytania, mnoży wątpliwości, zasiewa ziarno niepokoju i buduje wokół bohaterów misterną sieć podejrzeń. W klaustrofobicznej atmosferze, gdzie każde drgnięcie powieki i każda kropelka potu mają znaczenie, film przypomina inne minimalistyczne i bezbłędnie wyreżyserowane produkcje, takie jak „Winni” i „Locke”. Jednak w tle intymnej opowieści o związku, „Do granic” podejmuje również dyskusję o niewidzialnych przywilejach, złym pochodzeniu i ludziach, którzy boją się latać, choć to nie wysokość jest źródłem ich lęku. Relacje między USA, Europą i resztą świata są bowiem równie skomplikowane jak związki między ludźmi, a przekraczanie granic zawsze niesie ze sobą ryzyko.

Od 14 czerwca „Do granic” jest dostępny w kinach, a dzięki cyklowi Kino Konesera w Cinema Lumiere, widzowie w Suwałkach będą mieli okazję obejrzeć ten niezwykły thriller już 18 czerwca. W rolach głównych występują Alberto Ammann, znany z serialu „Narcos”, oraz Bruna Cusí, laureatka Nagrody Goya dla najlepszego debiutu aktorskiego za film „Lato 1993”. Twórcami filmu są: Alejandro Rojas i Juan Sebastián Vásquez.

Aby wygrać 2 pojedyncze bilety na pokaz filmu DO GRANIC w Cinema Lumiere w Suwałkach, wystarczy do 12 czerwca do godz. 16.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jakie nagrody otrzymał dotychczas film „Do granic” (wymień 3 najważniejsze)? Bilety wygrywają: Sebastian Szczygieł i Agnieszka Kalinowska – Kisiliczuk.

Pokaz filmu „Do granic” w cyklu Kino konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Orfeusz w piekle”: Wygraj bilety na operetkę w kinie

Już w niedzielę, 9 czerwca, o godzinie 15:30 na...

Tydzień z muzyką

W tym tygodniu wśród propozycji kulturalnych dominują wydarzenia muzyczne....

Nieoczekiwane zwroty akcji i emocje: „Monster” w Cinema Lumiere

Cinema Lumiere w Suwałkach zaprasza na kolejny seans w...

W tym tygodniu

Bogata w wydarzenia majówka za nami, a przed nami...