Reklama

Miasto planuje zakup kolejnego „elektryka”

Data:

- Reklama -

Miasto Suwałki w najbliższych latach zainwestuje w infrastrukturę komunikacyjną ponad 50 mln zł – to środki na zakup i modernizację autobusów oraz infrastruktury miejskiej. W planach jest pozyskanie kolejnej dotacji i kupno kolejnego autobusu elektrycznego przegubowego z ładowarką mobilną.

W ramach najnowszej inwestycji, Suwałki zakupią 10 nowoczesnych autobusów elektrycznych marki Solaris, które trafią na ulice miasta w 2025 roku. Koszt zakupu pojazdów wyniesie ponad 30 mln zł, a pozostała część dotacji zostanie przeznaczona na budowę garażu z fotowoltaiką oraz magazynów energii, co umożliwi efektywne zarządzanie flotą elektrycznych autobusów.

O dodatkowe środki Suwałki aplikują do Programu Polska Wschodnia. Jeśli uda się pozyskać dotację, pieniądze zostaną przeznaczone na: zakup kolejnego autobusu elektrycznego przegubowego z ładowarką mobilną, budowę nowoczesnej myjni autobusowej, modernizację oraz zakup tablic dynamicznej informacji pasażerskiej oraz budowę ścieżek pieszo-rowerowych na ulicach Północnej, Hamerszmita, Wojska Polskiego oraz K. Pułaskiego. Dodatkowo, planowane jest wyposażenie smart wiat przystankowych w panele fotowoltaiczne, co zapewni energię dla urządzeń elektronicznych na przystankach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Umowa na autobusy elektryczne podpisana

Od kilkunastu lat Suwałki sukcesywnie modernizują pojazdy transportu miejskiego....

Suwałki z rekordową dotacją. To pieniądze m.in. na autobusy elektryczne

Dotację w wysokości aż 51 mln złotych Suwałki wykorzystają...

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...