Reklama

Wybieramy Dudę, nie bronkobus. Kandydat za kilka dni spotka się z wyborcami

Data:

- Reklama -
Poseł Jarosław Zieliński.
Poseł Jarosław Zieliński.

„Na Prezydenta Rzeczypospolitej wybieramy dr. Andrzeja Dudę, a nie bronkobus” – pod tym hasłem w poniedziałek, 16 marca w biurze poselskim Jarosława Zielińskiego odbyła się konferencja prasowa dotycząca wizyty kandydata PiS w regionie. Nie był to jedyny temat spotkania.

Andrzej Duda przyjedzie do Suwałk w sobotę, 21 marca. Z wyborcami spotka się o godz. 19.00 w PWSZ w Suwałkach. Wcześniej odwiedzi Raczki (godz. 18.00) i Augustów (godz. 17.00).

PiS_kampania_3Jarosław Zieliński postanowił skomentować przyjazd autobusu Bronisława Komorowskiego do Suwałk. Urzędujący prezydent sam do miasta jednak nie przyjechał. Działacze związani z PO i sympatycy partii tłumaczyli ten fakt licznymi obowiązkami Bronisława Komorowskiego, wyrażając nadzieję, że ten jednak w trakcie kampanii jeszcze zajrzy na Suwalszczyznę. – Nam się, do Suwałk, przysyła oklejony autobus zamiast kandydata. To obraza dla mieszkańców. To kpina – uważa Jarosław Zieliński. Poseł PiS dodaje, że w obozie PO obserwuje wyraźny popłoch. – Widać, że sztabowcy są zaskoczeni, iż obecnie urzędujący prezydent nie tylko nie wygra w pierwszej turze, ale jeszcze na dodatek z nastrojów i sondaży wynika, że II tura może być bardzo wyrównana – komentował sytuację poseł.

Zieliński skrytykował także fakt, że pod deklaracją poparcia Bronisława Komorowskiego podpisali się prezydent Suwałk i podlegli mu szefowie spółek i instytucji, nie jako mieszkańcy, a jako urzędnicy – używając swoich funkcji.

Na zdj. Grzegorz Gorlo.
Na zdj. Grzegorz Gorlo.

W poniedziałkowej konferencji wziął udział również Grzegorz Gorlo – przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej w Suwałkach, który odniósł się do tematu płacy minimalnej w mieście, a także straty PGK w wysokości prawie 2 mln zł. – Przy takich wynikach zarząd powinien być pożegnany z jednym dniem – dodał.

Zdaniem Gorlo w Suwałkach czas zakończyć archaiczne zarządzanie na poziomie spółek i instytucji – wszystkich. Tak jak i czas skończyć z pobłażaniem w stosunku do tzw. „świętych krów”. „Świętą krową” radny nazwał Bożenę Kamińską, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury, przypominając na poparcie swojej tezy kwestię naruszenia dyscypliny finansów publicznych w kierowanej przez nią jednostce, liczne nieobecności w pracy, związane ze sprawowaniem mandatu posła, urlopami, delegacjami i zwolnieniami lekarskimi. Według wyliczeń Grzegorza Gorlo dyrektor SOK w ciągu 2 lat była nieobecna w pracy przez 239 dni. Radny PiS obliczył także, że z finansowaniem Suwałki Blues Festival ze środków zewnętrznych jest coraz gorzej. W 2011 roku dotacja z miasta wyniosła 570 tys. zł, w 2012 roku – 530 tys. zł, a w 2014 roku – 804 tys. zł.

Sytuację finansową tegorocznej, ósmej edycji festiwalu skomentował tego samego dnia podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta prezydent Czesław Renkiewicz. Więcej w artykule: James Ulmer, Coco Montoya, Voo Voo i inni na SBF 2015.

3 KOMENTARZE

  1. O kobiecie "krowa"?! Cóż za elegancja panie Grzegorzu, jakiż poetycki styl i fason dżentelmena. Oj, nie szedłbym dalej tą drogą 🙁

  2. Nazywanie kobiety „krową” choćby nawet „świętą” nie mieści się w żaden sposób wśród akceptowanych przez cywilizowanych ludzi zachowań. Niestety, okazuje się, że wśród niektórych suwalskich radnych knajacki język zaczyna stawać się normą. Ja na miejscu poseł Kamińskiej postarałbym się o dokładne nagranie tej wypowiedzi i skierował do sądu pozew o naruszenie dóbr osobistych. Niektórym wolność słowa zaczyna się chyba mylić z całkowitą anarchią wypowiedzi i akceptacją każdego chamskiego zachowania jeśli tylko może ono przynieść zamierzony skutek. Ciekawe jak poczułby się pan doktor, gdyby ktoś go nazwał „wygolonym wieprzem”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Miasto dostało pieniądze na otwarcie czwartego żłobka

Suwałki szykują się do utworzenia czwartego żłobka miejskiego, w...

Prezydent Suwałk o koncercie TVP: Nie mogę nikomu zakazać korzystania z terenu miejskiego

Temat odwołanego koncertu z okazji 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury...

Podlaskie Forum Gospodarcze za nami: Dyskusje o drogach, kolei i lotniskach

W piątek, 11 sierpnia odbyło się ważne spotkanie w...

Wybory 15 października

Dziś Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, działając na podstawie art. 98...