Tenisowy Augustów

Dni Augustowa świętowane były również na korcie. 19 maja odbył się tam turniej tenisa ziemnego o puchar burmistrza miasta. Reprezentantami Suwałk byli Jarosław Skórka, Karol Goworowski oraz Robert Usarek. Najlepiej poszło temu ostatniemu zawodnikowi.

Jarosław Skórka przegrał w drugiej rundzie i ostatecznie zajął 6 miejsce. Karol Goworowski dotarł do półfinału, gdzie nie sprostał Robertowi Popławskiemu z Gołdapi, lecz w meczu o 3 miejsce pokonał Bogdana Frydrycha z Sejn. Natomiast rozstawiony z nr 1 w imprezie Robert Usarek wygrał wszystkie swoje pojedynki, w finale pokonując Roberta Popławskiego 6:0, 6:1.

W turnieju startowali zawodnicy z Augustowa, Suwałk, Sejn, Gołdapi i Legionowa. Burmistrz Augustowa wręczył zwycięzcy turnieju puchar, a pozostałym uczestnikom upominki.