„Srebrni” karatecy

27 października 2012 roku w Krakowie odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin w ramach XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W Mistrzostwach wystartowało 162 zawodników z 42 klubów z całego kraju. Swoją reprezentację miały też Suwałki.

Nasze miasto reprezentowało trzech zawodników – Bartosz Konikowski, Dominik Stankiewicz i Marek Kilian. Suwalczanie zdobyli dwa srebrne medale i jedno czwarte miejsce. Bartosz Konikowski zajął II miejsce w kategorii Kumite semi contact do 75 kg. Tę samą lokatę udało się uzyskać Dominikowi Stankiewiczowi w walkach reżyserowanych. Także Bartosz Konikowski w tej kategorii zdobył srebro. Poza podium uplasował się Marek Kilian, który wywalczył IV miejsce w kata.

Zawodnikom udało się też zdobyć 18 punktów przyznawanym przez Ministerstwo Sportu w ramach rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży, a zdobyte punkty zadecydowały o zajęciu III miejsca drużynowo w Polsce.