Sukces trójboistów z Suwałk

5
92
Od lewej: Z. Zubrzycki, K. Biziewski, D. Grabowski, W.Barszczewski, M. Siękowski.

W dniach 23-24 listopada w Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Trójboju Siłowym. Nie zabrakło na nich zawodników z Suwałk, którzy z powodu zamknięcia sekcji przez władze naszego miasta musieli startować na własną rękę. Pięcioosobowa ekipa z Suwałk zdobyła aż 8 medali: w tym 5 złotych, dwa medale w kategoriach seniorów i 6 medali w kategoriach juniorskich.

Autor: Daniel Grabowski

Marcin Siękowski zdobył złoto w kategorii 83 kg junior do lat 20 i brąz w junior do lat 23. Wojciech Barszczewski zdobył srebro w kategorii 83 kg junior do lat 23 i srebro w kategorii senior. Karol Biziewski zdobył złoto w kategorii 105 kg junior do lat 20. Zbigniew Zubrzycki zdobył 2 złote medale, w kategorii +120 kg junior do lat 20 i do lat 23. Danielowi Grabowskiemu szósty raz z rzędu udało się wywalczyć złoto w najmocniejszej kategorii +120 kg senior, podniósł on największe ciężary na zawodach, co czyni go jednym z najsilniejszych zawodników w naszym kraju. Grabowski uzyskał łączny wynik 987,5 kg w trójboju siłowym – (400 kg w przysiadzie, 250 kg w wyciskaniu, 337,5 kg w martwym ciągu). Ekipa z Suwałk zdobyła również II miejsce w klasyfikacji drużynowej junior do lat 20.

– Zawodnicy chcieli podziękować wszystkim tym, którzy nie przestali w nich wierzyć i mają nadzieję, że w przyszłości w naszym mieście będą mieli warunki do trenowania. O wyniki zadbamy sami – podkreśla Daniel Grabowski.

Przypominamy, że Sekcja Trójboju Siłowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach istniała od 2007 r., ale decyzją władz miasta i OSiR przestała być finansowana od tego roku. Po mimo swej krótkiej działalności, udało się jej wychować wielu medalistów Mistrzostw Polski, Europy, a nawet świata.

5 KOMENTARZE

  1. Pozdrawiam Was chłopaki i zycze powodzenia . A wiem cos na temat naszych władz lokalnych bo od wielu lat prowadziłem zajecia szkuk walki i bardziej nas doceniają za granicami bo mamy ja.. i jesteśmy zawodowcami tylko nasze wlade nic nie robia żeby ten region miał rezultaty i ludzi którzy by reprezentowali nas a patrza na wlasny interes i koryto więcej do siebie garna ale co tam się rozpisywać szkoda mi tylko naszej młodzieży .

  2. Dziady je**ne… Zawsze tak było ze sportem w tym mieście i całej Polsce. Władze mają gdzieś sportowców ale jak już zdobywają medale to wtedy się ich chwali czy spotykają się z prezydentem itd. Lecz przed tym to sami musieli włożyć kase aby wyjechać na jakąś imprezę albo trenować. Nasze łyżwiarki żeby wyjechać na Olimpiadę musiały się rozbierać w jakiejś sesji do playboya czy jakiejś innej gazety pojechały i zdobyły brązowy medal. Gdy pokazywali jak trenują nasi medaliści z mistrzostw świata w rzucie młotem to można się załamać jeden rzuca młotem na polu a 4 kolejnych szuka młota w metrowych zaroślach i oni zdobywają medale na mistrzostwach świata czy olimpiadzie gdy państwo żałuje na nich kasy ale jak już przywiozą medal to wielcy bohaterowie… Ja bym to na ich miejscu z pewnością zbojkotował i protetował przy odbieraniu medali!! Gratulacje dla chłopaków. PORAŻKA MIASTA!

  3. Trzymają te puchary jakby w myślach krzyczeli sobie heil Hitler. Tylko ten pierwszy z prawej, chyba jakiś dezerter 🙂

Dodaj komentarz