Reklama

Gwiazdy znów rozpalą biegun zimna

Data:

- Reklama -

Tyle znanych postaci futbolu i ekranu w jednym miejscu i czasie można spotkać tylko w Suwałkach. W ten piątek, 20 grudnia o godz. 16.30 w hali OSiR zagrają one w 14. Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego.

Źródło: Suwalki24.pl

Do mikołajkowej rywalizacji przystąpi sześć zespołów. Suwalscy kibice z pewnością najbardziej dopingować będą drużynę Wigier, szykującą się do walki o wejście na zaplecze ekstraklasy. – Jeżeli ją pokonamy, wygramy z 20 lat młodszymi piłkarzami, będzie to oznaczać, ze biało-niebiescy nie zasługują na awans – mówi Dariusz Dziekanowski, szef ekipy Polskiego Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy. Przewodniczący Klubu Wybitnego Reprezentanta, który poprowadzi do boju nie mniej znanych kolegów – Marka Jóźwiaka, Tomasza Kłosa i Tomasza Sokołowskiego – mocno liczy na triumf w debiutanckim starcie w suwalskiej imprezie. Jest przekonany, że udział niedawnych gwiazd polskiej piłki głęboko zapadnie w pamięć fanów.

Połowę z dotychczasowych edycji Mikołajkowego Turnieju wygrała Reprezentacja Litwy. Donatas Vencevicius na pierwszym miejscu chętnie widziałby też trenowane przez siebie Wigry. O tym, kto zagra u boku Venceviciusa, przekonamy się jednak w ostatniej chwili. Już za to wiadomo, że o tytuł króla strzelców znowu zamierza rywalizować Grażvydas Mikulenas, którego wielkim konkurentem do korony będzie najprawdopodobniej Edgaras Jankauskas, zwycięzca Ligi Mistrzów w barwach FC Porto.

Zdobywanie nagród dla najskuteczniejszego, a także najlepszego zawodnika imprezy nie znudziło się Patrykowi Małeckiemu, pomocnikowi Wisły Kraków. Wychowanek Wigier wraca na turniej po rocznej przerwie, spowodowanej występami w tureckim Eskisehirsporze. Ośmiokrotny reprezentant Polski zagra  razem z Jackiem Zielińskim, który w koszulce z orłem na piersiach wystąpił w 60 meczach. Z takim duetem w składzie po triumf w turnieju zamierza sięgnąć Drużyna Prezydenta Suwałk.

Na deser zespoły, których zawodników, dzięki organizatorom turnieju z Agencji Promocji Polskiego Sportu Polski Sport, Suwalskiego Klubu Sportowego Wigry oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji, możemy oglądać nie tylko na ekranach. Piłkarska Reprezentacja Dziennikarzy, w której wystąpią m.in. Dariusz Tuzimek, Cezary Olbrycht i Robert Błoński, trochę narzeka, że w starciu z profesjonalistami czuje się jak byk na corridzie. Aktorzy i muzycy z Reprezentacji Artystów Polskich, wsparci Radosławem Majdanem, zapowiadają zaś, że będą czarnym koniem imprezy.

Mikołajkowy Turniej, nad którym patronat sprawuje prezydent Suwałk, od początku ma dobroczynny charakter. Podobnie jak przed rokiem, cały dochód zostanie przeznaczony na rozbudowę i rozwój Domu Dziennego Pobytu młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie Stowarzyszenia Aktywni Tak Samo w Suwałkach.

Bilety wstępu na 14. Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego, w cenie 5 zł, będzie można kupić w czwartek, 19 grudnia w kasie na stadionie od ulicy zarzecze w godz. 10-18 oraz w piątek od godz. 10.00 do 15.00 w kasie na stadionie od ulicy zarzecze oraz od godz. 15.00 przed głównym wejściem do hali OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Love story” Sławka Uniatowskiego w Suwalskim Ośrodku Kultury

Niedawno świętowaliśmy Dzień Kobiet, lada chwila rozpocznie się kalendarzowa...

Pomysł na patriotyzm: Pieczątki za udział w wydarzeniach

Do suwalskiego Ratusza wpłynęła interpelacja radnego z klubu "Łączą...

W kalendarzu… Suwałki, Augustów, Olecko, Sejny

W tym tygodniu, z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru,...

Uroczyste zakończenie Elektromil SALSLigi

Za nami uroczyste zakończenie Elektromil SALSLigi, które odbyło się...