Dobre miejsca suwalskich żeglarzy

bojeryW ostatni weekend (01-02.03) w Giżycku na jeziorze Niegocin odbyły się Bojerowe Mistrzostwa Polski w klasie DN, w kategorii juniorów młodszych. Zawody okazały się szczęśliwe dla żeglarzy z klubu Grot OSiR Suwałki.

Źródło: Maciej Anuszkiewicz

Zawodnik z Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego Grot OSiR Suwałki – Szczepan Dąbrowski wygrał większość wyścigów i tym samym zdobył złoty medal. Srebrny medal wywalczył Paweł Roszkowski z Mrągowa, a brązowy – Gracja Podziewska z Suwałk, aktualnie reprezentująca klub MBSW Giżycko. Do ostatniego wyścigu żeglarze z Suwałk mieli szansę na dwa medale, jednak ostatecznie Michał Kimszal zajął piąte, a Łukasz Pietkiewicz ósme miejsce.

Oprócz Mistrzostw Polski, w tym samym czasie rozgrywane były regaty o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kategorii Ice-Optymist, w których Patryk Pietkiewicz zajął trzecie miejsce.