Reklama

Mistrzowie Polski w Szelmencie

Data:

- Reklama -
Fot. S. Roziewski.
Fot. S. Roziewski.

Brak warunków śniegowych w całym kraju sprawił, że czołowi młodzieżowcy w biegach narciarskich przybyli na Suwalszczyznę, aby walczyć o medale w X Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Autor: Janusz Andruczyk

W rywalizacji wzięli udział reprezentanci dwunastu klubów z całego kraju. Bezapelacyjnie najlepsi okazali się: Ewelina Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne, która zdobyła trzy złote medale  oraz Mateusz Ligocki z NKS Trójwieś Beskidzka. Klasyfikację drużynową wygrali zawodnicy MKS KARKONOSZE Jelenia Góra.

Po raz pierwszy WOSiR Szelment był współorganizatorem imprezy o tak wysokiej randze. – I udało się – bardzo pozytywnie o przygotowaniu tras biegowych wypowiadali się zarówno zawodnicy, jak i Grzegorz Staręga, przewodniczący Komisji Biegów PZN oraz Lech Szargiej, prezes POZN i zarazem główny sędzia zawodów. Jest nawet propozycja wpisania Szelmentu na stałe do kalendarza PZN jako miejsca organizacji mistrzostw Polski – informuje Janusz Andruczyk z WOSiR „Szelment”.

Ciekawostką jest fakt, że zbliża się termin mistrzostw Polski seniorów, których też, z wiadomych przyczyn nie ma gdzie przeprowadzić. W tym kontekście rozmawiano również o Szelmencie. W przeciągu paru dni istniała by możliwość realizacji tej imprezy. Ale decyzja musiała by być błyskawiczna. Poza tym, wątpliwe jest, aby góralom chciało by się „tłuc” taki kawał drogi.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Love story” Sławka Uniatowskiego w Suwalskim Ośrodku Kultury

Niedawno świętowaliśmy Dzień Kobiet, lada chwila rozpocznie się kalendarzowa...

Pomysł na patriotyzm: Pieczątki za udział w wydarzeniach

Do suwalskiego Ratusza wpłynęła interpelacja radnego z klubu "Łączą...

W kalendarzu… Suwałki, Augustów, Olecko, Sejny

W tym tygodniu, z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru,...

Uroczyste zakończenie Elektromil SALSLigi

Za nami uroczyste zakończenie Elektromil SALSLigi, które odbyło się...