Trwają sportowe wakacje

0
294
Warsztaty medialne z Hubertem Stojanowskim.
Warsztaty medialne z Hubertem Stojanowskim.
Warsztaty medialne z Hubertem Stojanowskim.

Pierwszy z dwóch turnusów półkolonii „Wakacyjnej Akademii” właśnie dobiega końca. Dzieci i młodzież korzystają z bogatego programu, zapewniającego im aktywność od rana do późnego popołudnia, m.in. poprzez udział w zajęciach piłkarskich, Taekwondo, czy warsztatach medialnych.

To już kolejny projekt „Akademii 2012”, współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, który skierowany jest do młodych mieszkańców miasta Suwałk i powiatu suwalskiego. – To działanie dedykowane dzieciom urodzonym w latach 2000-2006, zarówno dziewczętom, jak i chłopcom z różnych środowisk – podkreśla Wojciech Kowalewski, założyciel „Akademii 2012”.

W terminie 21-26 lipca oraz 11-16 sierpnia w sumie 80 dzieci skorzysta z wielu zajęć tematycznych. – Aktywność sportowa jest tematem wiodącym, ale prócz niej, uczestnicy półkolonii biorą udział w panelach edukacyjnych z ratownictwa medycznego – teorii i praktyce pierwszej pomocy i zachowania w sytuacjach zagrożenia, spotkaniach z dietetykiem na temat zdrowego żywienia – dodaje Kowalewski, zaznaczając, że organizatorzy półkolonii starają się ten element wplatać do każdego projektu i programu realizowanego pod egidą „Akademii 2012”.

Nowością w tym roku są warsztaty medialne, podczas których młodzi sportowcy „trenują” zachowanie przed kamerą, poznają niełatwą sztukę autoprezentacji, przeprowadzania wywiadów. – To świetna okazja do budowanie pewności siebie i prezentacji swojej osobowości – tłumaczy Wojciech Kowalewski, dodając, że letnia oferta, skierowana nie tylko do uczestników treningów „Akademii 2012”, ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. – Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy zostaną sportowcami, piłkarzami, stąd też w programie warsztaty medialne – choćby w celu otwarcia na nowe zainteresowania – mówi były bramkarz reprezentacji Polski.

Obowiązkowym punktem programu są zajęcia sportowe w dwóch grupach (Taekwondo i piłka nożna). Intensywny tygodniowy program zakończy się w obu przypadkach piknikiem rodzinnym i turniejem piłki nożnej.

„Akademia 2012” zajęcia typowo piłkarskie rozpocznie już w sierpniu. Od września uruchomiony zostanie też nabór do najmłodszych grup – dzieci z rocznika 2008 i 2009. Pierwsze treningi prowadzone w formie zabawy przez ekipę „Akademii 2012” służyć będą budowaniu zainteresowania, obserwacji dziecka i zasadom funkcjonowania w grupie.

Fot. Niebywałe Suwałki – warsztaty medialne

Leave a Reply