Dobre wyniki żeglarzy

0
97
Fot. UKŻ Grot OSiR Suwałki.
Fot. UKŻ Grot OSiR Suwałki.
Fot. UKŻ Grot OSiR Suwałki.

W dniach 1-5 sierpnia 2014 roku w Pucku odbyła się XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich w kategorii żeglarstwo. Klub UKŻ Grot reprezentowała klasa Cadet z sześcioma załogami: 3 załogi chłopców i 3 załogi dziewcząt. Nie zabrakło emocji do samego końca regat.

Źródło: Marcin Hościłowicz, UKŻ Grot Suwałki

Losy medali ważyły się do ostatniego wyścigu u dziewcząt. W klasie Cadet dziewcząt liczyły się dwa kluby MKS Dwójka Warszawa i UKŻ Grot. Dorota Bagan i Michalina Hościłowicz walczyły do samego końca i zdobyły brązowy medal. Julia Hościłowicz i Amelia Piasecka jako debiutantki spisały się rewelacyjnie i zajęły 6. miejsce. Aleksandra Chmielewska i Aleksandra Grudzińska, które pływały ze sobą również po raz pierwszy, uplasowały się na 8. miejscu, co również można uznać za świetny wynik.

W kategorii chłopców emocji również nie brakowało. Szczepan Dąbrowski z Piotrem Topolskim po pierwszym dniu regat byli na trzecim miejscu. Później jednak chłopakom szło trochę gorzej i ostatecznie uplasowali się na 7. miejscu. Eryk Martynko z Pawłem Ćwikowskim sprawili miłą niespodziankę zajmując 9. pozycję. Można uznać to za sukces, gdyż jest to pierwszy rok pływania tej załogi i świetna postawa na OOM. Mateusz Topolski z Julią Kundzicz po pechowym pierwszym dniu mieli problem z odrobieniem strat i zakończyli regaty na 25. miejscu.

Udział w OOM można uznać za udany. Po raz kolejny UKŻ Grot udowadnia, że liczy się w klasie Cadet w Polsce.

Wyniki oficjalne: DziewczętaChłopcy.

Leave a Reply