Reklama

Gwiazdy futbolu i ekranu

Data:

- Reklama -
Na zdj. Mariusz Pudzianowski (fot. Marcin Wasilewski).
Na zdj. Mariusz Pudzianowski (fot. Marcin Wasilewski).

Od sław futbolu, ekranu i estrady zaroi się 19 grudnia w Suwałkach. Znani i lubiani dziennikarze, aktorzy, piosenkarze oraz piłkarze wystąpią w 1 5. już edycji Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego.

Impreza, organizowana przez Agencję Promocji Sportu Polski Sport, Suwalski Klub Sportowy Wigry oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji, ma dobroczynny charakter. Cały dochód z turnieju, nad którym patronat sprawuje Prezydent Suwałk, zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu na turnus rehabilitacyjny około 30 podopiecznych Domu Dziennego Pobytu młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie Stowarzyszenia Aktywni Tak Samo w Suwałkach oraz na pomoc dla dwóch młodych niepełnosprawnych osób.

Rozpoczynająca się o godz. 16.30 w hali OSiR rywalizacja zapowiada się wyjątkowo pasjonująco. Przystąpi do niej sześć zespołów: Polskie Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy, Reprezentacja Artystów Polskich, Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej Plażowej, Reprezentacja Litwy, Drużyna Prezydenta Suwałk oraz Wigry Suwałki.

Mikolajkowy_0039Rozrywkową atrakcją będzie występ brazylijskiej grupy tanecznej As Belezas do Brasil. W przerwach między meczami swoje umiejętności zademonstruje strongman i zawodnik MMA Mariusz Pudzianowski. Kibice, którzy zawsze szczelnie zapełniają halę OSiR, znowu będą mogli dopingować broniącą prymatu ekipę Polskiego Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy, z Dariuszem Dziekanowskim, Jackiem Bąkiem, Tomaszami Kłosem i Sokołowskim, Markiem Jóźwiakiem, Tomaszem Lechem oraz Robertem Podolińskim, trenerem Cracovii Kraków.

Radosław Majdan i Piotr Świerczewski, do niedawna świetni piłkarze, pokierują na boisku Reprezentacją Artystów Polskich, złożoną z popularnych aktorów, muzyków i kabareciarzy: Jarosława Jakimowicza, Antoniego Królikowskiego, Rafała i Marcina Mroczków, Bilguuna Ariunbaatara.

Mikolajkowy_0051Już po raz 13. w suwalskiej imprezie wystąpi Reprezentacja Litwy. Grażvydas Mikulenas oraz Donatas Vencevicius i ich grający w klubach niemal całej Europy koledzy tradycyjnie zaliczają się do faworytów turnieju. Absolutnym debiutantem będzie ekipa Beach Soccer PZPN. Czołowymi postaciami Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej Plażowej są grający trener Bogusław Saganowski, rodzony brat Marka, snajpera warszawskiej Legii oraz Witold Ziober, syn Jacka, byłego piłkarza Montpellier i Osasuny Pampeluna.

Wybitny, 60-krotny reprezentant Polski, potem trener i asystent selekcjonera reprezentacji Polski Jacek Zieliński oraz Piotr Stokowiec, szkoleniowiec Zagłębia Lubin, Maciej Nuckowski orz Maciej Makuszewski i Paweł Baranowski, gracze Lechii Gdańsk i GKS Bełchatów wystąpią w Drużynie Prezydenta Suwałk.

Najlepszy w 67-letniej historii klubu rok, okraszony awansem do I ligi zwycięstwem w mikołajkowej imprezie zechcą zwieńczyć Wigry Suwałki, trenowane przez 30-krotnego reprezentanta kraju Zbigniewa Kaczmarka.

Mikołajkowy turniej w Suwałkach od lat jest znanym wydarzeniem piłkarskim w naszym kraju i zagranicą. Uczestniczyli w nim obecni lub byli reprezentanci Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Polski, znani aktorzy, artyści, dziennikarze i sportowcy. Dzięki licytacjom przywożonych przez nich pamiątek i pomocy sponsorów, organizatorzy co roku mogą wspierać potrzebujących. Do tej pory zebrali ponad trzysta tysięcy zł, które były przeznaczane m.in. na pomoc szpitalom, zakup sprzętu sportowego dla szkół podstawowych, organizację wypoczynku letniego dla dzieci z najuboższych rodzin Suwalszczyzny.

Fotorelacja z ubiegłorocznych rozgrywek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Obietnice wyborcze mogą się odbić na cenach w sklepach. Eksperci nie mają dla Polaków dobrych wiadomości

Dynamika wzrostu cen w sklepach wciąż spada. Natomiast eksperci...

Medale klubu „Huragan” w Bydgoszczy

W dniach 29 września - 1 października w Bydgoszczy...

Finał w Siemiatyczach

W sobotę, 30 września, w Siemiatyczach odbył się finałowy...

Szachiści „Ku czci Bohaterów”

W dniach 23-24 września 2023 r. w Szkole Podstawowej...