Reklama

Modelarze w Salonta

Data:

- Reklama -

modelarzeW dniach 8-10 maja 2015 r. w miejscowości Salonta (Rumunia) odbyły się dwie kolejne edycje zawodów zaliczanych do Pucharu Świata Modeli Swobodnie Latających.

Informacja prasowa.

W zawodach Salonta Cup organizowanych przez Federację Sportów Lotniczych w Rumunii oraz SZABO MIKLOS Memorial Contest zorganizowanych przez Węgierską Federację Sportów Lotniczych wzięli udział reprezentanci Sekcji Modelarstwa Lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Podopieczni Stanisława Skibickiego – instruktora klasy S, zawody w Rumunii mogą zaliczyć do udanych. Bartłomiej Bilewicz w ww. zawodach zajął 1 miejsce i zdobył 50 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, dzięki czemu aktualnie zajmuje wysokie 3 miejsce.

Miłą niespodziankę sprawiła debiutująca w zawodach zaliczanych do Pucharu Świata Zofia Zdancewicz. Utalentowana zawodniczka Sekcji Modelarstwa Lotniczego OSiR w Suwałkach zajęła 2 miejsce wygrywając z wieloma utytułowanymi zawodnikami.

Już w sierpniu podopieczni Stanisława Skibickiego będą mieli okazję ponownie zaprezentować się na zawodach w Rumunii. W tej samej miejscowości odbędą się Mistrzostwa Europy Modeli Swobodnie Latających.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Klimatyczna muzyka w urokliwym miejscu – koncert Sióstr Melosik w Smolnikach

Latem muzyka brzmi wszędzie – na koncerty zapraszają duże...

Active Festival Olecko w obiektywie

W Olecku aktywnie. Na scenie amfiteatru wystąpili w tym roku:...

Trwa Jarmark Kamedulski w Wigrach (foto)

Jeszcze do poniedziałku, 15 sierpnia potrwają wydarzenia przewidziane w...

Zwieńczenie drugiego dnia Olecko Active Festival – koncerty Kaśki Sochackiej i Darii Zawiałow

Active Festival to impreza, która przyciąga jak magnes. W...
%d bloggers like this: