Reklama

Przed Badwater

Data:

- Reklama -
Źródło: www.badwater.com
Źródło: www.badwater.com

Piotr Kuryło, ultramaratończyk spod Augustowa, który w 2010 roku jako pierwszy człowiek w historii obiegł kulę ziemską w intencji pokoju na świecie, wystartuje w  jednym z najtrudniejszych biegów na świecie. Badwater Challenge 135, odbywający się w Dolinie Śmierci w USA, rozpocznie się za dwa miesiące.

Na podst. informacji prasowej.

Zawodnicy startujący w Badwater Challenge 135 w dniach 28-30 lipca będą mieli do pokonania dystans 217 km (135 mil). Na trasie gór i pustyni temperatura sięga nawet 50 stopni Celsjusza. Ostatni etap biegu odbywa się na wysokości 2500 m n.p.m. W tym roku w biegu wystartuje prawie 100 zawodników z 23 krajów świata. Piotr Kuryło jest jedynym Polakiem, który uzyskał kwalifikację do morderczego Badwater. Stało się to dzięki jego startom w ponad 50 maratonach i innych, samodzielnie zaplanowanych i zrealizowanych biegach.

Dotychczas jednym z największym sukcesów Piotra Kuryły było zajęcie 2. miejsca w Ultramaratonie z Aten do Sparty „Spartahlon” – na dystansie 246 km. W 2010 roku Kuryło zaplanował swój ostatni maraton, który obejmował trasę dookoła globu. „Bieg dla Pokoju” trwał 365 dni. Udział w tej wyprawie przyniósł biegaczowi nagrodę „Kolosa” w kategorii „Wyczyn Roku”. W 2012 roku Kuryło wypłynął kajakiem z Gdańska i skierował się w górę Wisły. Tym razem przedsięwzięcie miało wesprzeć osoby niepełnosprawne. Za ten wyczyn Piotr Kuryło otrzymał drugiego „Kolosa”. W 2013 roku biegacz spod Augustowa wziął udział w rowerowym maratonie pokoju, wiodącym przez dwa kontynenty. Celem wyprawy było zwrócenie uwagi na kwestię cierpienia dzieci w konfliktach zbrojnych.

Oficjalna strona biegu Badwater Challenge.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

%d bloggers like this: