Złoto w Poroninie

W dniach od 28 kwietnia do 3 maja w Poroninie odbyły się prestiżowe zawody szachowe. Suwałki reprezentowali zawodnicy Klubu Szachowego Hańcza w składzie: Anna Czarniecka, Gabriela Pałejko, Maria Pałejko, Wiktor Więch i Paweł Czarniecki.

Źródło: Beata Choińska

Reprezentanci klubu, rodzeństwo Ania i Paweł Czarnieccy, wrócili ze złotymi medalami w swoich grupach wiekowych. Szachowe Międzynarodowe Mistrzostwa Najmłodszych w Szachach Szybkich T7 w grupie dziewcząt wygrała Anna Czarniecka, natomiast Paweł zwyciężył w Międzynarodowym Turnieju w Szachach Klasycznych – T10. Pozostali zawodnicy wzięli udział w Pucharze Polski Młodzików do lat 8 w szachach, gdzie zajęli następujące miejsca: Maria Pałejko – 14 miejsce, Gabriela Pałejko – 27 miejsce i Wiktor Więch – 69 miejsce.