Jubileuszowy koncert Andrzeja Poniedzielskiego odbył się w Suwałkach już po raz drugi. Tak, to nie pomyłka. Program specjalny publiczność mogła obejrzeć i usłyszeć we wrześniu 2014 roku. Ten sobotni – z 16 kwietnia – pod hasłem „My Way” był jednak nieco inny. Na scenie wystąpił również Dawid Podsiadło.

Andrzej Poniedzielski nie jest zwolennikiem „benefiksacji”. Benefisu własnego by nie zniósł, tak przynajmniej zapewnia, stąd i pomysł zorganizowania okazjonalnego koncertu w zgodzie ze swoim ja, po swojemu. Tytuł koncertu – „My Way” pasuje więc idealnie.

Poniedzielski, od 40 lat na scenie, bawił i tym razem inteligentnym dowcipem, nienachalnym poczuciem humoru zmuszał do refleksji. Szkoda tylko, że zaprezentowany przez niego program był bardzo podobny do poprzedniego. Bard, co zachwyciło nie tylko młodszą część publiczności, świadomie wprowadził pewne urozmaicenie, zapraszając do wspólnego świętowania artystę nowego pokolenia. Dawid Podsiadło wykonał w drugiej części koncertu kilka piosenek, trochę pożartował. Tak dobiegł końca program jubileuszowy z finałowym wykonaniem w duecie piosenki rozsławionej przez Franka Sinatrę – „My Way”, tyle że „duet na głos i jego brak” – jak żartował Poniedzielski – zaśpiewał utwór w języku polskim. Bisów nie było – tak założyli panowie P & P. My zakładamy, że podobnych koncertów w SOK-u będzie więcej. Nieusatysfakcjonowani („za krótko”) powinni śledzić stronę SOK – podobno Dawid Podsiadło może wrócić do nas jesienią…

Więcej: WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ W AUGUSTOWIE… ANDRZEJ PONIEDZIELSKI WYSTĄPIŁ W SOK-UPAN BÓG ŚPI NA MAZURACH, ALE NA WAKACJE JEŹDZI NA SUWALSZCZYZNĘ. WYWIAD Z ANDRZEJEM PONIEDZIELSKIM.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda, Marcin Wasilewski, Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl oraz Mariusz Orchowski – www.orchowski.com.pl

Leave a Reply