Jubileusz 5-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury stał się okazją do tego, aby długo oczekiwany nad Czarną Hańczą artysta „stąd” wystąpił z zespołem na dużej scenie. Świętowanie odbyło się jednak nie tylko z jego udziałem, suwalska publiczność usłyszała nowe kompozycje Marka Gałązki, zespół „Klezmafour” z Suwalską Orkiestrą Kameralną, zobaczyła spektakl „Dziady” Taetru „Wierszalin” i obejrzała wystawę obrazów „Lot”, autorstwa Andrzeja Strumiłły.

Co ciekawe, na odzew po koncercie Organka nie trzeba było długo czekać – w mediach społecznościowych już zostało opublikowane wydarzenie: Suwalczanie chcą Ørganka na Suwałki Blues Festival 2018. Przed koncertem Organka na scenie wystąpiła formacja ze specjalną misją – HLA ( Human Leucocyte Antygen – właśnie to tajemnicze HLA – to indywidualny kod transplantacyjny), czyli zespół pop-rockowy, bojowe ramię Fundacji dla transplantacji Zostaw serce na ziemi. Grupa przez muzykę i sztukę promuje ideę transplantologii.

Przypomnijmy, że swój jubileusz obchodzi również Andrzej Strumiłło. W województwie podlaskim rok 2018 został ogłoszony Rokiem Andrzej Strumiłły.

Suwalski Ośrodek Kultury tętni życiem – wywiad z dyrektor Bożeną Kamińską z okazji 5-lecia instytucji. Do wygrania bilety na jubileusz!

5 lat SOK-u: „Klezmafour” na jubileuszu (fotorelacja)

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda, Marcin Wasilewski oraz Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj