Tegoroczna, druga edycja Forum Biznesowego Pogranicza, organizowanego przez Miasto Suwałki wspólnie z Parkiem Naukowo-Technologicznym pod hasłem: „Food – Industry – Life”, odbędzie się w dniach 9 – 10 listopada 2017 r. To okazja do dyskusji, wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy.

Forum Biznesowe Pogranicza to jeden z pomysłów suwalskiego samorządu na aktywizację środowiska przedsiębiorców, prowadzących działalność w regionie pogranicza polsko-litewsko-białorusko-rosyjskiego. Suwałki nie po raz pierwszy będą gospodarzem takiego wydarzenia. W roku 2016 przedstawiciele branży mablarsko-drzewnej dyskutowali o szansach i zagrożeniach w tym sektorze. Co więcej, to właśnie w Parku Naukowo-Technologicznym została zaprezentowana po raz pierwszy ze szczegółami największa inwestycja ostatnich lat w Europie – realizowana przez Forte – Tanne.

Forte zainwestuje w Suwałkach 700 mln zł

Trwa Forum Biznesowe Pogranicza: Jak stworzyć modę na rzemieślnika?

W tym roku tematem przewodnim Forum Biznesowego Pogranicza będzie kondycja branży rolno-spożywczej, ujętej w województwie podlaskim na liście inteligentnych specjalizacji.

– Po raz kolejny spotkanie w Parku Technologicznym może stać się okazją do nawiązania współpracy, zarówno w wymiarze regionalnym, jak i transgranicznym – komentuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, zachęcając przedsiębiorców do udziału w wydarzeniu kongresowym, zrzeszającym przedstawicieli branży mających wpływ na jej rozwój i kondycję.

Warto podkreślić, że Forum Biznesowe Pogranicza nie jest skierowane wyłącznie do właścicieli i przedstawicieli firm, ale też do ekspertów danej dziedziny, instytucji okołobiznesowych, przedstawicieli rządów oraz samorządowców i zagranicznych partnerów Suwałk z Litwy, Białorusi i Rosji.

– Jestem przekonany, że dyskusja w międzynarodowym gronie przyczyni się do szczegółowego omówienia zagadnień związanych likwidacją lub zmniejszeniem barier w nawiązaniu współpracy między krajami – zaznacza prezydent Suwałk.

W programie „Food – Industry – Life” znajdzie się czas na diagnozę sytuacji branży i jej problemów, zdefiniowanie bieżących potrzeb branży rolno-spożywczej, wskazanie źródeł finansowania projektów B+R. Na uczestników wydarzenia czekają panele dyskusyjne, prelekcje, spotkania B2B organizowane przy wsparciu ośrodków Europejskiej Sieci Współpracy (Enterprise Europe Network) oraz stoiska wystawiennicze firm i instytucji.

Program wydarzenia sprawdzisz na stronie FOOD INDUSTRY LIFE.

Patronat honorowy nad Forum Biznesowym Pogranicza objęli:

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Podlaski oraz Marszałek Województwa Podlaskiego.

Informacja promocyjna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj