Już niebawem na scenie im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury wielkie wydarzenie muzyczno-filmowe – koncert  Suwalskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem grupy Film Jazz Project. Towarzyszyć im będą: fenomenalny kubański saksofonista Luis Nubiola oraz fantastyczny angielski gitarzysta Femi Tenowo, były kierownik muzyczny Amy Winehouse.

Na niezwykłe spotkanie z genialnymi muzykami jazzowymi, instrumentalistami orkiestry oraz polską muzyką filmową zapraszamy w piątek, 16 lutego o godzinie 19.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury, Sala im. A. Wajdy SOK.

W programie koncertu znajdą się najciekawsze, najbardziej znane tematy z polskich filmów i seriali w interesującej, oryginalnej orkiestrowej aranżacji, m.in. z „Janosika”, „07 zgłoś się”, „Czterech pancernych i psa”, „Prawa i pięści”, „Czterdziestolatka” i innych.

„Film Jazz Project – Zagraniczni Artyści grają polską muzykę filmową” to idea, która powstała w 2012 roku z inicjatywy Dominika Jastrzębskiego i Michała Czekały. Do projektu udało się im przekonać tak znamienitych, uznanych w świecie instrumentalistów jazzowych, takich jak: trębacz Michael „Patches” Stewart, perkusiści Derrick McKenzie i Frank Parker Jr. oraz kubański saksofonista Luis Nubiola i angielski gitarzysta Femi Tenowo, których będziemy mieli okazję zobaczyć i usłyszeć na koncercie w Suwałkach.

Z grupą grają także znamienici polscy artyści będący u progu kariery muzycznej, bowiem ideą, jaka przyświeca Film Jazz Project jest promocja młodych polskich muzyków, którzy dzięki współpracy ze znanymi instrumentalistami zagranicznymi czerpią wiedzę, doświadczenie i inspiracje. Mają szanse przedstawić własne, oryginalne i niespotykane spojrzenie na interesującą, choć niejednokrotnie niedocenianą część rodzimej spuścizny muzycznej, którą jest polska muzyka filmowa. Jest to także szansa na przedstawienie dorobku polskich kompozycji światowym muzykom.

Na zdj. Femi Tenowo, materiały promocyjne.

W Suwałkach FJP wystąpi w składzie: MARIUSZ OBIJALSKI – key, MICHAŁ CZEKAŁA – bas, d.bas, AMADEUSZ KREBS – drums. Artystom będą towarzyszyć: saksofonista Luis Nubiola (Cuba) – ukończył National Conservatory of Music w Hawanie (Amadeo Roldan). Występował z Danilo Peresem, Gonzalo Rubalcavą, Georgiem Bensonem, Stevem Colemanem, Ralfem Irizarym, Walterem Floresem (zdobywca Grammy), Robertem Aquilar i „Chocolate Band”. W grudniu 2005 roku nagrał swój pierwszy album CD pod tytułem „Nubiola”. W grudniu 2008 roku wyprodukował „Live at Jazz Cafe” pierwszy jazzowy album DVD nagrany na Kostaryce nagrodzony „Composer of the Year in Jazz Genre”. Kolejny album „914” został nagrodzony tytułem „Best Album 2009”; a także Femi Tenowo (GB) – angielski gitarzysta i kompozytor urodzony w Nigerii, współpracujący z największymi nazwiskami światowej muzyki jazzowej i rozrywkowej. W latach 2004-05 gitarzysta i kierownik muzyczny AMY WINEHOUSE. W 2012 nominowany do nagrody MOBO AWARDS w kategorii Best Jazz Act. Na koncie ma 3 solowe płyty, z którymi wystąpił na większości międzynarodowych festiwali jazzowych. „One of Europe’s finest and most sought after guitarists.”

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na koncert muzyki filmowej w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Z jakim bardzo znanym polskim artystą jazzowym występował Femi Temowo?, a odpowiedź wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl (lub przez formularz poniżej) do dnia 15 lutego do godz. 15.00. Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrali: Stanisław Brzozowski i Wojciech Chodkiewicz.

Filharmonia Suwałk: koncert Film Jazz Project i Suwalskiej Orkiestry Kameralnej w Suwałkach

Dodaj komentarz