Reklama

Pracownik suwalskiej oczyszczalni ścieków zwolniony dyscyplinarnie, kierownik zawieszony

Data:

- Reklama -

We wczorajszym artykule dotyczącym awarii w suwalskiej oczyszczalni ścieków pisaliśmy, że według wstępnej oceny winę za zdarzenie ponosi jeden z pracowników. Już wiadomo, że zostanie zwolniony.

Leszek Andrulewicz, prezes PWiK-u podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w siedzibie spółki zapowiedział, że decyzję związaną z przyszłością pracownika podejmie po przeprowadzeniu z nim rozmowy. Rozmowa odbyła się dzisiaj. Prezes PWiK-u zdecydował, że konsekwencją zaniedbania obowiązków przez pracownika będzie zwolnienie dyscyplinarne. Prezes decyzję musi skonsultować ze związkami zawodowymi. Pracownik, o który mowa, był zatrudniony w oczyszczalni ścieków przez 10 lat.

Konsekwencje służbowe związane z piątkowym zdarzeniem poniesie również kierownik oczyszczalni ścieków. Od 1 sierpnia – do czasu wyjaśnienia szczegółowych przyczyn i analizy następstw awarii – zostanie zawieszony.

– W celu sporządzenia raportu z analizą skutków zdarzenia zostanie powołana komisja zewnętrzna – zapowiedział w rozmowie z naszym portalem Leszek Andrulewicz. Kierownik prawdopodobnie nie wróci już do pełnienia swoich zadań – czeka go zmiana stanowiska. – W tej chwili nie mam doświadczonego kandydata, który mógłby go zastąpić, jego obowiązki przejmie jeden z zastępców – dodaje L. Andrulewicz.

Prezes PWiK-u również we wtorek, 31 lipca odbył rozmowę z PZW. Jej wynikiem będzie zlecenie wykonania ekspertyzy i planu rewitalizacji odcinka rzeki. Według opinii PZW działania naprawcze mogą zająć około 5 lat. Początek rewitalizacji miałby nastąpić w 2019 roku – potrzebny jest narybek pstrąga potokowego, który będzie pochodzić z Gawrych Rudy.

O dokładnych kosztach rewitalizacji będzie można mówić po wykonaniu ekspertyzy. Zgodnie ze wstępnymi szacunkami PZW może chodzić o kwotę nawet 100 tys. złotych.

Awaria w suwalskiej oczyszczalni – zawiódł pracownik, proces odbudowy ichtiofauny potrwa nawet 7 lat (audio)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Umowa z PEC drogą do samowystarczalności energetycznej Suwałk?

Prezesi Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Parku Naukowo-Technologicznego podpisali...

Kolejna ścieżka rowerowa powstanie wzdłuż Czarnej Hańczy?

Suwałki mają ogromny potencjał do rozwoju infrastruktury dla pieszych...

Dzień Ziemi: zarybianie, zabawa i edukacja (ekoporadnik)

W Suwałkach obchody Światowego Dnia Ziemi, przypadające 22 kwietnia,...