Reklama
- Reklama -

Pracownik suwalskiej oczyszczalni ścieków zwolniony dyscyplinarnie, kierownik zawieszony

We wczorajszym artykule dotyczącym awarii w suwalskiej oczyszczalni ścieków pisaliśmy, że według wstępnej oceny winę za zdarzenie ponosi jeden z pracowników. Już wiadomo, że zostanie zwolniony.

Leszek Andrulewicz, prezes PWiK-u podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w siedzibie spółki zapowiedział, że decyzję związaną z przyszłością pracownika podejmie po przeprowadzeniu z nim rozmowy. Rozmowa odbyła się dzisiaj. Prezes PWiK-u zdecydował, że konsekwencją zaniedbania obowiązków przez pracownika będzie zwolnienie dyscyplinarne. Prezes decyzję musi skonsultować ze związkami zawodowymi. Pracownik, o który mowa, był zatrudniony w oczyszczalni ścieków przez 10 lat.

Konsekwencje służbowe związane z piątkowym zdarzeniem poniesie również kierownik oczyszczalni ścieków. Od 1 sierpnia – do czasu wyjaśnienia szczegółowych przyczyn i analizy następstw awarii – zostanie zawieszony.

– W celu sporządzenia raportu z analizą skutków zdarzenia zostanie powołana komisja zewnętrzna – zapowiedział w rozmowie z naszym portalem Leszek Andrulewicz. Kierownik prawdopodobnie nie wróci już do pełnienia swoich zadań – czeka go zmiana stanowiska. – W tej chwili nie mam doświadczonego kandydata, który mógłby go zastąpić, jego obowiązki przejmie jeden z zastępców – dodaje L. Andrulewicz.

Prezes PWiK-u również we wtorek, 31 lipca odbył rozmowę z PZW. Jej wynikiem będzie zlecenie wykonania ekspertyzy i planu rewitalizacji odcinka rzeki. Według opinii PZW działania naprawcze mogą zająć około 5 lat. Początek rewitalizacji miałby nastąpić w 2019 roku – potrzebny jest narybek pstrąga potokowego, który będzie pochodzić z Gawrych Rudy.

O dokładnych kosztach rewitalizacji będzie można mówić po wykonaniu ekspertyzy. Zgodnie ze wstępnymi szacunkami PZW może chodzić o kwotę nawet 100 tys. złotych.

Awaria w suwalskiej oczyszczalni – zawiódł pracownik, proces odbudowy ichtiofauny potrwa nawet 7 lat (audio)

Najnowsze artykuły

Z regionu: Wydruk 3D zamiast żywego modela na zajęcia z rysunku

Wydruk 3D nagiego człowieka zamiast modela to już teraźniejszość,...

Gdy rozwój przestaje rozwijać – jak rozpoznać moment, w którym ciągła praca nad sobą już nie działa?

Czasami wszystko dzieje się zbyt szybko. Bywa, że poranek...

Suwalscy sportowcy z nagrodami i stypendiami – ponad 312 tys. zł wsparcia

Suwalski Ośrodek Kultury był dziś (16 kwietnia) miejscem uroczystego...

Fatalne dane ze sklepów. Polacy przed świętami odczują nawet ponad 8-proc. podwyżkę cen

Wzrost cen w marcu mocno przyspieszył, tj. do 6,7%...

Wesołego Alleluja!

Drodzy Czytelnicy! Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam spokoju, nadziei...
Reklama

Pozostałe artykuły

Z regionu: Wydruk 3D zamiast żywego modela na zajęcia z rysunku

Wydruk 3D nagiego człowieka zamiast modela to już teraźniejszość, jaką prezentuje Wydział Architektury Politechniki Białostockiej. Dr inż. arch. Bartosz Śliwecki w Laboratorium Rzeczywistości Rozszerzonej...

Gdy rozwój przestaje rozwijać – jak rozpoznać moment, w którym ciągła praca nad sobą już nie działa?

Czasami wszystko dzieje się zbyt szybko. Bywa, że poranek rozpoczynamy od myśli, że musimy jeszcze coś zrobić, coś poprawić, coś zmienić. Gdzieś pomiędzy kolejnym...

Prezydent Suwałk kieruje list otwarty do Caritas Diecezji Ełckiej. Pyta, co dalej z Centrum Integracji Cudzoziemców

W związku z brakiem odpowiedzi na pismo wysłane w marcu, dotyczące planowanego utworzenia Centrum Integracji Cudzoziemców (CIC) w Suwałkach, prezydent Czesław Renkiewicz wystosował list...