II edycja „notofest” – 2. Festiwalu Filmowego w Suwałkach odbędzie się w weekend 27-29 lipca. W kilku lokalizacjach w mieście będzie można dowiedzieć się więcej o „filmowej kuchni”, spróbować swoich sił jako filmowy twórca, a nawet wziąć udział w warsztatach masterclass z Krzysztofem Zanussim. Głównym punktem programu będą oczywiście pokazy filmów i konkurs produkcji krótkometrażowych.

2. Festiwal Filmowy Suwałki rozpocznie się od razu mocnym akcentem – szkoleniem praktycznym, czyli warsztatami filmowymi skierowanymi do osób początkujących. Młodzi mieszkańcy Suwalszczyzny, którzy do tej pory ze sprzętem filmowym nie mieli styczności, a chcieliby dowiedzieć się więcej o technice montażu i obsłudze urządzeń audio i wideo, będą mieli wyjątkową okazję, aby spróbować swoich sił. Tego samego dnia (27 lica) od godz. 16.00 w sali im. Andrzeja Wajdy w Suwalskim Ośrodku Kultury będzie można obejrzeć pierwsze produkcje krótkometrażowe i spotkać się z ich twórcami.

Drugiego dnia (28 lipca) o godz. 14.00 na plan filmowy wkroczą uczestnicy warsztatów masterclass z Krzysztofem Zanussim – to spotkanie skierowane jest do osób, które o filmie wiedzą już co nieco, ale chciałyby wiedzieć jeszcze więcej. Od godz. 17.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury na mieszkańców miasta czeka nie lada gratka – możliwość udziału w Gali Finałowej konkursu fabularnych filmów krótkometrażowych (zgłoszenia do 15 lipca). Osiem finałowych produkcji, z których następnie zostaną wybrane najlepsze filmy, ocenią jurorzy (w jury zasiądzie również reżyser Krzysztof Zanussi) i publiczność (przewidziana jest nagroda publiczności).

 

Święto kina w Suwałkach odbędzie się również na placu Marii Konopnickiej, gdzie po gali finałowej na ekranie pneumatycznym zostanie zaprezentowany film „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Swój udział w spotkaniu po pokazie zapowiedzieli członkowie ekipy pracującej przy filmie i aktorzy. Którzy? To niespodzianka. Będzie też czas na after party.

Ostatni dzień festiwalu, 29 lipca to okazja do spotkań z twórcami nagrodzonych filmów krótkometrażowych, a także czas na kino plenerowe nad Zalewem Arkadia, gdzie od godz. 21.00 będzie można obejrzeć m.in. „Cichą noc” w reżyserii pochodzącego z Łomży Piotra Domalewskiego.

O festiwalu opowiada Jacek Chodkiewicz, dyrektor notofest:

Fot. archiwum festiwalu 

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Organizatorem II edycji „notofest – 2. Festiwalu Filmowego Suwałki” jest Stowarzyszenie Chill & Luzz – grupę zapaleńców tworzoną przez: Jacka Chodkiewicza, Macieja Dydyńskiego, Stanisława Sygitowicza, Michała Stockiego i Tomasza Stockiego.

Krótkometrażowy „Wojtek” najlepszym filmem suwalskiego Festiwalu Filmowego

Ciało i dusza w sztuce i życiu – Zanussi w Suwałkach (wideo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj