– Tempo prac poprawiło się, jednak pracy jest jeszcze bardzo dużo – ocenia postęp budowy  hali Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, który sądzi, że budowa może zakończyć się pod koniec sierpnia lub na początku września. Dziś na placu budowy obiektu obecny był również Krzysztof Jurgiel.

Przypomnijmy, że Krzysztof Jurgiel zaangażował się w pomoc miastu Suwałki w pozyskaniu środków na budowę hali. Więcej informacji w artykule poniżej:

Minister przekaże 10 mln złotych na budowę nowej hali

Postęp realizacji obiektu jest już zaawansowany, jednak ukończenie budowy w okolicach połowy sierpnia jest mało realny. Na początku kwietnia informowaliśmy, że w hali trwają prace montażowe wszelkiego rodzaju instalacji wewnątrz budynku: wodnej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, elektrycznej, alarmowej, ppoż. Jak dziś powiedział prezydent Czesław Renkiewicz – po weekendzie zostały zalane posadzki w małej i głównej hali. Renkiewicz dodał, że przed wykonawcą jeszcze dużo pracy przy elewacjach i montażu instalacji.

W pewnym momencie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach poszukiwał nawet sponsora tytularnego hali. Mimo że z jednym z podmiotów rozmowy były już na bardzo zaawansowanym poziomie, firma wycofała się w ostatniej chwili. Konkurs ofert zakończył się więc bez wyłonienia sponsora. Firmy, które rozważają taką opcję, powinny uwzględnić w swoim budżecie wydatek rzędu minimum 100 tys. złotych netto. Za tę kwotę sponsor otrzyma cały pakiet promocyjny, wraz z reklamą na telebimie ustawionym przy głównej bramie, możliwością zorganizowania w hali dwóch własnych imprez (za darmo w ciągu roku), a także możliwością wykorzystywania powierzchni hali jako powierzchni reklamowej.

W kwestii sponsoringu są i dobre wieści. Ślepsk Suwałki zyskał drugiego sponsora w nazwie klubu. Poznamy go w przyszłym tygodniu podczas konferencji prasowej.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

Dodaj komentarz