To już nie są żarty. Koncert metalowej grupy, która zainspirowała się muzyką mongolską, wspierany dodatkowo przez rodzimy rock w piątek, 31 maja o godz. 20.00 w Black Pub Komin w Suwałkach.

Zespół Mongol tworzą Kanadyjczycy zafascynowani kulturą dawnego imperium mongolskiego. W naszym kraju pochód wojska Czyngis-chana nie wzbudza sympatii, ale chłopaki z dalekiej północy znaleźli inspirację w muzyce ludów zamieszkujących tereny podbijane przez Mongołów i wykorzystują szereg ludowych instrumentów, wzmacniając je ciężkimi melodyjnymi riffami.

Niepowtarzalne brzmienie Mongola zapewniło im wiele ekscytujących koncertów i podróży, w tym na pierwszy międzynarodowy festiwal metalowy w Mongolii „Noise Metal Fest”, gdzie w 2014 zagrali obok: Folk Metal, Nine Treasures. Od momentu powstania w 2009 roku Mongol miał przyjemność dzielić się sceny z takimi formacjami jak: Arkona, Kalmah, Tengger Cavalry, Nekrogoblikon, Havok. Koncert w Suwałkach odbędzie się w ramach światowej trasy promujący ich najnowszy album The Return.

Guitar Force (Rzeszów)
Zespół został założony w 2007 roku przez gitarzystę, kompozytowa oraz autora tekstów – Marcina Habaja. Tworzy go pięcioro młodych ludzi z Rzeszowa i okolic, a jego styl muzyczny oscyluje wokół rocka. Mają na swoim koncie płytę ,,Do przodu” (2010), singiel ,,Magia snu” (2012), składankę ,,Muzycy Amelce” (2013), płytę ,,Dwa światy” (2013) oraz płytę EP w polskiej i angielskiej wersji językowej – „Na koniec świata” / „To The End Of The World” (2015), a także trzy profesjonalnie zrealizowane teledyski, które były wielokrotnie emitowane w telewizji. Jeden z nich został zrealizowany również w angielskiej wersji językowej.

Bilety w cenie: normalny – 15; nienormalny – 20.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na ten koncert. Wystarczy do 24 maja do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Do jakiej przepowiedni nawiązuje album „The Return”? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: Marek Cz. i Natalia B.

Koncert zespołu „Mongol” z Kanady w Black Pub Komin w Suwałkach. Support Guitar Force (Rzeszów)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj