XII edycja Suwałki Blues Festival 2019 odbędzie się w dniach 11-14 lipca. Podczas tegorocznej „bluesowej uczty” wystąpi łącznie ponad 40 zespołów i około 200 muzyków z Polski, Europy i świata, odbędzie się 11 koncertów plenerowych głównych, 12 koncertów plenerowych na mniejszych scenach, 32 koncerty klubowe oraz 5 koncertów w ramach Polish Blues Challenge 2020 kwalifikacji do European Blues Challenge 2020.

Suwałki Blues Festival to 4 dni koncertów, 2 profesjonalne sceny plenerowe, 5 klubów festiwalowych, kwalifikacje Polish Blues Challenge 2020 do European Blues Challenge 2020 oraz koncerty w centrum miasta, śniadania bluesowe, otwarta scena bluesowa, koncerty akustyczne i klubowe połączone z jam sessions, a także koncert na mobilnej platformie połączony z paradą motocykli. Wstęp wolny na główne koncerty plenerowe, śniadania bluesowe i koncerty towarzyszące.

Wiemy, kto wystąpi podczas Suwałki Blues Festival 2019 (audio)

W programie 12. Suwałki Blues Festival 2019 znalazło się m.in.:

Odsłonięcie 11. tablicy w Alei Gwiazd Bluesa – wmontowanie w deptak przy ul. Chłodnej kolejnej płyty, na której znajdą się nazwy największych gwiazd SBF 2018 będzie z całą pewnością stałą pamiątką wpisującą się w tradycję programu pierwszego dnia SBF. W tym roku w deptak przy ul. Chłodnej wmontowana zostanie kolejna, już jedenasta (11) z kolei płyta, na której znajdą się nazwy największych gwiazd minionej edycji SBF.

Spotkanie autorskie z Andrzejem Pągowskim, autorem projektu bluesowego muralu:

Spotkanie autorskie z Andrzejem Pągowskim, połączone z promocją książki w księgarni BOOK BOOK w Suwałkach

Wernisaż wystawy fotografii:

Wernisaż wystawy „Tomasz Stańko w fotografii Andrzeja Tyszko” w Suwałkach

Happening bluesowy – w ramach happeningu zagrają: suwalski zespół Gold Harp Blues Band, zespół 48 Godzin z Białegostoku, a także Back To The Roots z Grande Synthe (Francja).

Koncert otwarcia SBF 2019 – w tym roku na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury, w Sali im. A. Wajdy odbędzie się koncert otwarcia 12. edycji SBF 2019. Wystąpi zespół COREY HARRIS ACOUSTIC TRIO (USA/IT) z Suwalską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcja Krzysztofa Kozakiewicza. Jako support wystąpi: SOSNOWSKI (PL). Koncert będzie transmitowany na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

Suwałki Blues Drift 2019 – w piątek, na placu przy ul. T. Kościuszki 74 odbędzie się zlot samochodów Mazda MX5.

Otwarta scena bluesowa – OPENBLUES – w piątek i sobotę w godz. 18.00 – 20.00 na placu M. Konopnickiej wystąpią 4 zespoły lub soliści, którzy wcześniej zgłoszą chęć wystąpienia na OPENBLUES – otwartej scenie bluesowej. Koncert na platformie i parada motocykli – dzięki współpracy z Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym, będziemy mieli możliwość zorganizowania koncertu na mobilnej platformie któremu towarzyszyć będzie parada motocykli Klubu Motocyklowego Black Seven Suwałki.

Konkurs Polish Blues Challenge 2020 – w niedzielę w ramach Suwałki Blues Festival 2019, na dużej scenie przy Ratuszu odbędzie się konkurs Polish Blues Challenge 2020. W konkursie weźmie udział 5 zespołów wybranych przez Radę Artystyczną. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza wraz z nagrodą pieniężną. Laureat konkursu wystąpi na European Blues Challenge 2020 w Zaanstad, w Holandii.

Więcej na temat SBF 2019 – folder_SBF_2019

Sprawdź program SBF:

Suwałki Blues Festival 2019

Leave a Reply