Radni z Raczek wycofali się z połączenia ośrodka kultury i biblioteki

Gdy w lutym pisaliśmy o planie fuzji tych dwóch instytucji w Raczkach i stworzenia Raczkowskiego Centrum Kultury, tamtejsi radni już przyjęli stosowną uchwałę. Minęło kilka miesięcy i na czerwcowej sesji Rady Gminy radni wycofali się z tego pomysłu.

Film z głosowania radnych można obejrzeć poniżej (oficjalny kanał YT Gminy Raczki).

Z uzasadnienia przyjętej w czerwcu uchwały można wywnioskować, że projekt połączenia biblioteki i ośrodka kultury spotkał się ze sprzeciwem społecznym. „Ponowna analiza funkcjonowania instytucji kultury wykazała, iż nie ma potrzeby łączenia wyżej wymienionych instytucji. Podkreślić należy, iż mieszkańcy i stowarzyszenia działające na terenie Gminy wnioskowały o zaniechanie łączenia” – to treść uzasadnienia uchwały dotyczącej uchylenia poprzedniej uchwały, tej z lutego, dotyczącej zamiaru połączenia biblioteki w Raczkach i Gminnego Ośrodka Kultury. Dwunastu radnych głosowało za uchyleniem poprzedniej decyzji, dwóch przeciwko, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Przypomnijmy, że projekt stworzenia „Raczkowskiego Centrum Kultury w Raczkach” od początku budził sprzeciw. Przeczytaj więcej w artykule poniżej: W Raczkach łączą instytucje kultury.

W Raczkach łączą instytucje kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj