W niedzielę, 30 stycznia w centrum miasta – na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego pojawili się z transparentami członkowie i sympatycy Stowarzyszenia „Wolność i Prawda”, którzy następnie przeszli ulicami Suwałk. Sprzeciwiali się „segregacji ludzi i totalitaryzmowi globalnemu”.

„Czy szczepionka czyni wolnym?”, „Auschwitz nie spadło z nieba”, „Nie ufamy mediom propagandowym”, „Kocham Jarka, kocham PiS, kocham was medialne trolle, a co kocham, to…”, „Segregujemy śmieci, nie ludzi” – między innymi takie hasła można było przeczytać na transparentach i tekturach przygotowanych na dzisiejsze wydarzenie.

Chodzi rzecz jasna o koronawirusa i obostrzenia – a co za tym idzie – o paszporty covidowe, weryfikowanie statusu szczepiennego w zakładach pracy, sklepach, instytucjach sportowych i kulturalnych, wyznaczanie limitów podczas wydarzeń towarzyskich i meczów, koncertów, a także promowanie szczepionek m. in. w szkołach.

Stowarzyszenie „Wolność i prawda” już kilkukrotnie dawało o sobie znać w temacie segregacji. Wystarczy przypomnieć ich aktywność przed Suwałki Blues Festivalem oraz reakcję na wystąpienie z maja 2021 r. przewodniczącego Rady Miejskiej w Suwałkach, Zdzisława Przełomca, który zaproponował wprowadzenie w mieście „zachęt” dla osób, które przyjmą szczepionkę. Nie minęło kilka dni, a przewodniczący wycofał się z tej propozycji.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

Przewodniczący Rady Miejskiej wycofał interpelację w sprawie szczepień i „zachęt”

Spada zainteresowanie szczepieniami w Suwałkach. Przewodniczący Rady Miejskiej proponuje „zachęty”

Leave a Reply