Kwota 10 tys. euro trafi na konto Związku Ukraińców w Suwałkach. Taka decyzja zapadła podczas niedawnej sesji Rady Miejskiej w Waren – naszym mieście partnerskim.

– W środę, 13 kwietnia tę informację przekazał prezydentowi Suwałk burmistrz Waren – Norbert Möller. W wideorozmowie udział wzięła również Anna Samoilenko, prezes Związku Ukraińców – informuje Kamil Sznel z Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

– W tych trudnych czasach chcemy wykazać solidarność wobec naszych partnerów z Polski – Miasta Suwałki. Widzimy, że Polacy przejęli na siebie główny ciężar związany z kryzysem uchodźczym spowodowanym wojną na Ukrainie. Dlatego też razem z Radą Miejską podjęliśmy decyzję o przekazaniu środków finansowych na potrzeby działalności Związku Ukraińców w Suwałkach – miał powiedzieć podczas rozmowy Norbert Möller z Waren.

Jak informowaliśmy z marcu, według szacunków przedstawicieli suwalskiego Ratusza, zapotrzebowanie – tylko do końca czerwca – na pokrycie kosztów związanych z pomocą uchodźcom wojennym w naszym mieście może pochłonąć prawie 13 mln zł.

Wydamy miliony złotych na pomoc Ukraińcom

Leave a Reply